Search
Close this search box.

Kryptaři, jejich slang a pravidla, která se hodí i vám!

„Jestli hodnota aktiva hodně kolísá, tak se nenech rozhodit FOMO, abys pak nelitoval. Hezky si počkej na propad a pak BTFD. Hlavně ale DYOR, než něco koupíš. A pozor na FUD, znáš místní LAMBO.“ Že vubec nevíte, co jste teď četli? Nezoufejte, máme pro vás soubor těch nejčastěji používaných výrazů, se kterými se na fórech – převážně těch zaměřených na krypto – můžete setkat.

Investování nebo dokonce trading může být poměrně složitá činnost. Do aktivního obchodování akcií nebo dluhopisů se pouští většinou jen zkušenější investoři s rozsáhlými znalostmi, s kryptoměnami je tomu ale jinak. Ty často lákají i zcela nezkušené a často mladé technologické nadšence.

Kryptaři, mnohdy tradičním investováním zcela nepolíbení, mezi sebou sdílejí informace, rady a tipy na různých specializovaných fórech a stránkách. Pokud však tato fóra čtete prvně, nemusíte jim skoro vůbec rozumět. Často jsou plná zkratek a akronymů, které si kryptaři vymysleli a kvůli jejich chytlavosti i zamilovali.

Hlavně neplýtvat písmeny!

Krátké a chytlavé zkratky pomáhají obchodníkům s kryptoměnami si rychle a lehce zapamatovat základní pravidla investování a vyhnout se drahým omylům. Pravidla, jejichž původ bývá mimo krypto svět, často ve světě tradičního investování, a která do krypta byla jen upravena. Na konkrétní pravidla a zkratky se nyní podíváme. Jejich znalost se totiž může hodit i vám, ať už jste vášnivým kryptařem nebo investujete jinde.

Mimochodem, termín HODL, který se na fórech hojně uchytil, vznikl již v roce 2013, kdy na jednom bitcoinovém fóru opilý muž vysvětloval, proč zrovna-padající bitcoin stále drží a ještě jej neprodal. Text a jeho formulace pobavil tolik lidí, že MEME byl na světě. Daný příspěvek si v případě zájmu můžete přečíst zde.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

chlap

Těžké pondělí Marka Zuckerberga

Markovi Zuckerbergovi, zakladateli sociální sítě Facebook, se v pondělí ráno moc dobře nevstávalo. Měl k tomu dobrý důvod.