Search
Close this search box.

Jak ušetřit na cestách?

Nejlepší ochrana před inflací? Volné peníze dlouhodobě investovat, například na Portu, nebo ihned spotřebovat. Pro mnoho z nás může být nejlepší formou spotřeby cestování. Velmi populární činnost v dnešní době. Každý by rád procestoval celý svět. Navštívil místa z televizních obrazovek. Poznal kulturu z druhé poloviny zeměkoule nebo ochutnal jídlo na místě původu.

Někdo tvrdí, že je cestování drahá záležitost a někdo zase naopak. Každopádně tento článek je zaměřen na pár základních tipů, jak ušetřit na cestách bez závažných omezení.

LETENKY

Může vás to překvapit, ale zrovna na nízkonákladových letenkách se může výrazně ušetřit.

Tip číslo 1: Sledujte pravidelně stránky, které se specializují na vyhledávání chybných tarifů či speciálních nabídek cestovních společností. Sledovat je můžete třeba na facebooku (například Cestuj levneHonzovy letenkyHappyfly). Nabídky přibývají denně. Když objevíte zamlouvající se destinaci, stačí už  jen rychle překontrolovat termíny a koupit. Musíte však být co nejrychlejší, protože akční letenka nebývají v nabídce dlouho.

Tip číslo 2: Azair.com je internetová stránka pro vyhledávání letenek do celého světa. Vždy vám vyhledá tu nejlevnější variantu pro zadanou destinaci. Vyhledávání můžete ovlivnit pomocí vybraných ukazatelů. Tato stránka také nabízí výběr cílového místa „kamkoliv“. To znamená, že server porovná všechny lety a seřadí vám je od nejlevnějšího po nejdražší s různorodou cílovou destinací.

ZAVAZADLA

Opravdu potřebujete velký kufr plný oblečení a kosmetiky?

Tip číslo 3: Při koupi letenky se vás vždy společnost ptá, zda si chcete zakoupit zavazadlo k odbavení. Koukněte se na podmínky pro příruční zavazadla dané firmy a sbalte se do něj! Spoustu společností nabízí možnost příručního zavazadla zdarma.

UBYTOVÁNÍ

Internetové servery pro ubytování, jako jsou booking.com a trivago.com vám nemusím přestavovat. Tam najdete ubytování v hostelech až po luxusní hotely. V rámci šetření vám chci však představit sdílené ubytování.

Tip číslo 4: Airbnb.com je komunita lidí, kteří pronajímají svoji volnou nemovitost, pokoj nebo postel za poplatek. Touto cestou nejenom ušetříte, ale také se seznámíte s místními, kteří vás obohatí o mnoho zajímavých informací a zkušeností.

DOPRAVA

Tip číslo 5: Choďte. Nejpřirozenější pohyb člověka je chůze. Proč ji nevyužívat při poznávání? Většina turistů používá k přesunu taxíky či veřejnou dopravu. Tímto způsobem se lidé ochuzují o zapadlé uličky, nepoznané památky a o ty nejlepší rodinné kavárny.

STRAVOVÁNÍ

Tip číslo 6: Nebojte se experimentovat. Poznejte zemi i jiným způsobem a to jídlem. Jezte místní pokrmy od místních. Pravou chuť země potkáte doslova v ulicích. V mnoha hlavních městech jsou tzv. „streetfood“. Spousta stánků s tradičními pokrmy země až po cizojazyčnou nabídku. V těchto místech dostanete autentickou atmosféru plus výborné jídlo za málo korun.

Tip číslo 7: Nakupujte v lokálních obchodech. Nemusíte přece pokaždé jíst v předražených turistických restauracích, když cestujete. Jděte do lokálního supermarketu a můžete si nakoupit snídani či svačinu tam. Také je velmi zajímavé porovnávat nabídku potravin nebo cenu potravin v cizí zemi s naší nabídkou.

Cestování je nejlepší životní investice. Přinese vám vzpomínky, zážitky a zkušenosti. Cestovat opravdu může každý. S informacemi to jde ještě lépe a levněji.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

eSport a gamming

Strategie: eSports a gaming

Málokterý sektor budí tolik vášní jako ten herní. Oblast donedávna vnímaná jako okrajová zábava puberťáků