Search
Close this search box.

FinTech Review – Kryptoměny, dopad zvýšení úrokových sazeb ČNB a Revolut a jeho příchodu do Česka

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Revolut, startup umožňující peer to peer posílání peněz a jejich směnu, přichází s velkými ambicemi konečně do Česka. V současnosti se jinak startup chlubí přibližně 950 tisíci zákazníky ve 42 evropských zemích.
  2. Transferwise, FinTech startup, který umožňuje převod peněz z domácí banky do zahraniční za výhodný kurz, získává od investorů 280 milionů dolarů na další rozvoj. Nové prostředky chce startup využít především na expanzi na asijský trh.
  3. Zvýšení úrokových sazeb naší centrální bankou vede k pozvolnému zdražování hypoték. Pro tento krok už se rozhodla Česká spořitelna, UniCredit, Raiffeisenbank i Sberbank.
  4. NetGuardians, švýcarská FinTech společnost, přichází s novou službou, která pomáhá řešit problémy s korupcí. Skrze využití analýz dat a strojového učení dochází k odhalení podvodníků ještě předtím, než zakročí.
  5. Česká FinTech platforma Twisto, umožňující odložené platby pro internetové nákupy, získala investici 5 milionů eur. Ke stávajícím investorům se přidává nizozemská ING Group a rakouská UNIQUA.
  6. CIBS zavedla digitálního asistenta, který klientům zjednodušuje sledování zahraničních kurzů a pomáhá jim s přesunem peněz do zahraničí. Asistent vás bude informovat pomocí Facebook Messengeru ve chvíli, kdy klesne měnový kurz pod vámi specifikovanou hranici.
  7. Nová evropská platební směrnice PSD2 způsobí pořádný rozruch ve finanční sféře. Kromě klasických bank budeme stále více využívat služeb mladých technologických firem.
  8. Český startup Singa plánuje revoluci v obchodování s kryptoměnami. S pomocí historických dat a umělé inteligence umožňuje sledovat indikátory vývoje měn. Na základě těchto informací poté přizpůsobit své obchodování kryptoměn s cílem maximalizovat profit.
  9. Banky se spojují s energetickými giganty, aby vytvořily obchodní platformu založenou na blockchain technologii. Platforma by měla být spuštěna na konci příštího roku.
  10. Tradiční portfolio manažeři se ženou prodávat vlastní ETF. Nicméně nově vznikající ETF společnosti mají problém uchytit se na trhu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme