Search
Close this search box.

FinTech review – Nové uživatele prověřuje AI a další FinTech novinky

Umělá inteligence pro KYC kontrolu

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Airwallex slaví úspěch s AI pro KYC procesy a onboarding klientů

Co se stalo:

AI pro KYC kontrolu? Je přesnější než běžný sofware. Airwallex přináší generativní AI pro ověřování webů a e-shopů, které chtějí používat jejich platební systém pro mezinárodní platby. Nový nástroj snížil počet falešných poplachů o 50 % a o 20 % zvýšil počet zákazníků, kteří dokáží onboardingem projít zcela bez lidského zásahu. Situací kdy byla nová firma označena za podezřelou a muselo nastoupit manuální kontrolování je tak podstatně méně, co výrazně urychluje nábor nových klientů a snižuje zatížení pracovníků, kteří museli v případě falešných poplachů weby prověřit manuálně.

Co to znamená:

Služby fintechu původem z Austrálie a dnes se sídlem v Singapuru využívá po celém světě kolem 100 tisíc firem. Společnost v minulosti využívala analýzy založené na pravidlech a zpracování přirozeného jazyka (NLP) – k prověřování, jaké zboží e-shopy nabízí, jaké informace poskytují apod. Falešně pozitivní upozornění ale představovaly častý problém, který KYC proces zpomaloval. Jako příklad z minulosti fintech uvádí situaci, kdy NLP nástroje detekovaly vojenské zboží, ale přitom třeba šlo o modely nebo dětské hračky. Nový systém využívající AI je nejen rychlejší ale také přesnější. Jde o další z důkazů toho, že AI skutečně dokáže zvýšit efektivitu práce a snižovat náklady firem.

Další FinTech zprávy

PIN patří do minulosti. Bangládešská Eastern Bank spouští první biometrickou kovovou platební kartu pro své prémiové klienty. Místo zadávání PINu na terminálu, platební karta načte otisk prstu nakupujícího a tím potvrdí platbu. Doba, kdy jsme si museli svůj PIN pamatovat zdá se pomalu končí.

Bez kauce a se zárukou uhrazení škod. Český insurtech Flatform digitalizuje oblast kaucí a pojištění škod domácnosti. Hotovostní kauce na jedné straně zvyšovaly náklady na nové bydlení a novým nájemcům nikdo nemohl zaručit, že při opětovném stěhování zaplacenou kauci dostanou zpátky. Flatform poskytuje nájemcům i pronajímatelům nový typ služby, která odmítá tradiční hotovost a na jejím místě garantuje krytí vzniklých škod a chybějících nájmů. Nájemce na začátku uhradí jednorázově desetinu měsíčního nájmu, přičemž minimální limit činí 3 500 korun. Po dobu nájemního vztahu pak platí jedno procento z měsíčního nájmu, minimálně 250 korun.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

víte jak správně diverzifikovat

Víte, jak správně diverzifikovat?

Na diverzifikaci záleží. Pro většinu investorů je diverzifikace klíčem k dlouhodobému úspěchu. Dokáže totiž alespoň

Investice do marihuany

V posledním desetiletí nastaly velké změny co se týče legalizace marihuany. Toto kontroverzní téma bylo

Portu Krok za krokem

Portu Krok za krokem

Vítejte na cestě chytrého investora. Jsme nadšení, že právě vy začínáte nyní investovat s Portu! Aby pro vás