Search
Close this search box.

FinTech Review – ČNB, platby telefonem, 10 let růstu

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Alibaba během 15 minut prodeje pokořila loňský obrat všech českých eshopů dohromady. Stalo se tak při pátečním Singles Day, který je jedním z největších prodejních dnů před Černým pátkem (Black Friday)
  2. Do tří let nahradí brýle od Apple s rozšířenou realitou iPhone. Představeny by měly být v roce 2019 a na trh budou uvedeny o rok později.
  3. Výroky guvernéra centrální banky Jiřího Rusnoka naznačují rychlé zvyšování úrokových sazeb i na počátku příštího roku. Česká měna na guvernérova prohlášení reagovala posílením o téměř deset haléřů na 25,55 koruny za euro.
  4. 6 asijských zemí se spojilo za účelem vytvoření společenství pro podporu rozvoje FinTechu v regionu. V regionu žije 620 milionu lidí se společným HDP 2,5 bilionu dolarů.
  5. Dle portfolio manažera firmy Federated Investors Steva Chiavarone je býčí trh pouze na začátku a bude trvat ještě alespoň dekádu. Jeho firma zvýšila cílovou cenu pro index S&P 500 ke konci roku 2018 na 2.750 USD.
  6. Česká ekonomika podle předběžných údajů Českého statistického úřadu rostla ve třetím čtvrtletí o pět procent. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím HDP vzrostl o 0,5 procenta a výrazně tak překonal odhady analytiků.
  7. V USA schválili první digitální lék. Tabletka z pacientova žaludku vysílá mimo jiné informace o tom, kdy a kolik léku si pacient vzal.
  8. MONETA Money Bank tento týden spustila placení mobilním telefonem přes Android Pay. Ten funguje na všech zařízeních, která mají systém Android 4.4 nebo novější a podporují technologii NFC.  
  9. RBC připravuje svojí vlastní roboadvisory platformu. Platformu nyní testují zaměstnanci Royal Bank of Canada v Ontariu.
  10. Singapurská centrální banka zveřejnila zdrojové kódy ke třem prototypům distribuovaných knih (distributed ledger). Cílem je otestování širokou veřejností.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu BETA – a co dál?

Pokud odebíráte náš newsletter, případně jste nás právě objevili a rozhodli se zaregistrovat, určitě jste