Search
Close this search box.

Inflace v eurozóně v červnu zpomalila na 2,5 %

Inflace podle rychlého odhadu Eurostatu v eurozóně v červnu mírně klesla. V meziročním srovnání se snížila na 2,5 % z květnové úrovně 2,6 %.

Hlavním motorem inflace byly nadále ceny služeb, které v červnu meziročně vzrostly o 4,1 %, stejně jako v předchozím měsíci. Následovaly ceny potravin, alkoholu a tabáku s nárůstem o 2,6 % po zvýšení o 2,8 % v květnu. Ceny průmyslového zboží mimo energií v souladu s předchozím měsícem stouply o 0,7 %. V meziměsíčním srovnání se index spotřebitelských cen v eurozóně v červnu zvýšil o 0,2 %.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

savings kids

Investovat dětem má smysl

Nevíte jistě, jestli má cenu dávat dětem peníze stranou? Více než dvě třetiny rodičů pro

Portu se osamostatňuje

Online investiční platforma Portu vyrostla a odděluje se od společnosti WOOD & Company Financial Services. S licencí obchodníka s cennými papíry od České národní banky se v lednu 2024 odštěpí do samostatné společnosti WOOD Retail Investments. Po tomto oddělení získává Portu krom samostatnosti hlavně větší flexibilitu pro další rozvoj produktů i expanzi na nové trhy. Pro stávající klienty Portu se nic nemění.

peníze a sebevědomí

Makléř – 10. díl: Na tahu

Mladý makléř Ondra přežil první velkou vlnu propouštění ve firmě a namočil se do pochybného projektu E. Ten