Search
Close this search box.

Úrokové sazby klesají. Jak se zachovat?

jak-investovat-v-dobe-klesajicich-sazeb

Produkty pro uložení peněz na kratší dobu se hodí, pokud víte, že dané peníze budete brzy potřebovat například na základ hypotéky, nebo se chystáte za rok na cestu kolem světa. Pro dlouhodobější uložení peněz ale nejsou vhodné a v prostředí klesajících úrokových sazeb bychom se měli nevyhnutelně posouvat směrem k dynamičtějším investicím, které dlouhodobě nabízejí atraktivní výnosový potenciál.

V době ekonomické nejistoty, vysoké inflace a vysokých úrokových sazeb mohou být tradiční bankovní produkty jako jsou běžné nebo spořící atraktivní možností, jak své prostředky zhodnotit nebo spíše zmírnit ztráty způsobené vysokou inflací. Lidé by ale neměli zapomínat na to, že se jedná o produkty vhodné pro krátkodobější uložení peněz.

Peníze je vhodné investovat na kapitálových trzích. Nejlepší volbou jsou akciové trhy, které jsou sice krátkodobě volatilní, v dlouhém období ale dokážou doručovat zhodnotí o 6–8 % ročně. V případě, že je váš investiční horizont střednědobý a rádi byste se vyhnuli vyšší kolísavosti vaší investice, vyplatí se přidat do vašich investic i dluhopisy.

Jak k vaší investiční strategii přistoupit? A jaké konkrétní investice jsou nejvhodnější? Může být vhodnou variantou tzv. pasivní investování? To a mnohem více rozebrali v nejnovějším dílu Portu podcastu Lukáš Raška a Marek Pokorný.

🎥 Video

🎙️ Podcast


Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

  • Článek není investičním doporučením
  • Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
  • Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
  • Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
  • Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu BETA – a co dál?

Pokud odebíráte náš newsletter, případně jste nás právě objevili a rozhodli se zaregistrovat, určitě jste

dividendy

Máte v Portu nárok na dividendy?

Stále častěji se nás ptáte, jak je to s dividendami u ETF, do kterých prostřednictvím Portu investujete. Jestli