Search
Close this search box.

6 finančních blogů, které stojí za to sledovat

V době předplatného za nepřeberné množství stránek a aplikací se v dnešní době těžko člověk dostává ke kvalitním informacím zadarmo. Ještě méně časté jsou informace a články o investování a finanční gramotnosti, které často bývají „rejžáky“ peněz, protože si mnoho lidí za cenné informace o finanční správě často připlatí, aby poté mohli ještě více ušetřit. Na síti však v dnešní době existují i stránky, které si za tyto rady a nápady neúčtují nic, a informace, které sdílejí, jsou mnohdy lepší a užitečnější než ty, které si člověk zaplatí. Další výhodou je, že člověk také ušetří peníze, které by do placených stránek musel vkládat. (Ne)výhodou je, že většinou jsou tyto stránky v angličtině.

1) The Big Picture

Barry Ritholtz, který The Big Picture vede, je také generálním investičním ředitelem ve své firmě zaměřující se na správu majetku a finanční management. Jeho profesionalita a léta zkušeností jsou důvody, proč má stránka přes 130 000 000 návštěv. Důvodů, proč nesledovat tento blog, je opravdu málo, protože obsahuje stručné a čtivé materiály a mnoho poutavých grafů. Kromě článků nabízí The Big Picture také možnost investovat, zakoupit si knihu o dosavadním vývoji trhů či se podílet na finančních a investičních konferencích.

2) The Reformed Broker

Josh Brown, zakladatel The Reformed Broker, je jednou z osob pravidelně přispívajících na CNBC, populárním finančním portálu. The Reformed Broker se zaměřuje na trhy, politiku, ekonomii, kulturu, média a finance, a čtenářům nabízí nadhled, ale i podrobné a komplexní analýzy do světového dění spojeného s výše zmíněnými okruhy. Josh také mimo jiné nabízí možnost investovat, zakoupit knihy o investování či se účastnit jeho přednášek.

3) Of Dollars And Data

Blog Of Dollars And Data se na svět financí a investic dívá z velmi odlišného hlediska. Obsahem se Nick Maggiulli snaží zaujmout nejen finančně zaměřené čtenáře, ale i lidi, kteří ne nutně hledají čísla a statistiky. Toho dosahuje tím, že články se často vztahují k naprosto odlišným odvětvím a průmyslům. Tento pohled na svět financí a investic je pro mnohé odlehčujícím čtením v dnešním, technicky zaměřeném světě. Nick však nabízí i dostatek dat v grafech, které sám vytváří. Ty mají specifický vizuální styl a jsou většinou vytvořeny velice přehledně, čímž usnadňují vysvětlení dané problematiky.

4) Mr. Money Mustache

Pokud hledáte blog, který se zaměřuje na rodinné finance, šetření či brzký odchod do důchodu, Mr. Money Mustache je blog přesně pro vás. Tento blog přenáší každodenní aspekty člověka do perspektivy finančního světa, čímž se může čtenář mnoho naučit. Autor Peter Adeney sám odešel do důchodu velmi brzy, a to ve 30 letech. Nyní předává své zkušenosti o chytré správě financí a rozumné spořivosti svým čtenářům, protože chytrá správa financí je prvním krokem k jejich investování.

5) Money Nomad

Další blog, který stojí za zmínku, je Money Nomad, který se mimo jiné zaměřuje na finanční rady pro čtenáře, kteří se snaží vytvořit vlastní online byznys. Protože vždy autor píše o vlastních zkušenostech, můžeme očekávat, že bude jeho tvorba nejen zajímavá, ale pro mnohé i naučná. Kromě toho také Money Nomad ukazuje, jak ušetřit na cestování, investovat nebo využít volného času či prostoru k výnosu.

6) The College Investor

Existuje mnoho webových stránek zaměřených na snížení rodinných výdajů či chytré investování, které se vztahuje k pracující populaci. Na druhou stranu však neexistuje mnoho blogů zaměřených na spoření či zlepšení finanční situace studentů vysokých škol, případně lidí těsně po univerzitě. Jednou z těchto výjimek je The College Investor, který přináší užitečné informace o zdravé finanční správě právě této cílové skupině.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #6: Letní přehled

Wall Street už nesdílí nadšení malých investorů. Na vývoji indexů se to po několika měsících růstu odráží v červených číslech. Výsledková sezóna ale přinesla také mnoho překvapení. V letním přehledu jsme se podívali na nejnovější makro data, očekávané reakce centrálních bank a výkonnost firem, které přepisují fungování svého odvětví.