Search
Close this search box.

FinTech review – Atom Bank bude měřit dopad hypotečního portfolia na klima a další FinTech novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Britská Atom Bank bude měřit dopad svého hypotečního portfolia na životní prostředí

Co se stalo:

První digitální banka bez jakýchkoliv poboček Atom Bank bude hodnotit klimatická rizika svého hypotečního portfolia pomocí profilovací technologie společnosti Kamma. Kamma využívá modelování, porovnávání adres a analytiku, aby nabídla pohled na klimatický profil nemovitostí ve Velké Británii.

Co to znamená:

Partnerství se společností Kamma bude zahrnovat hloubkovou revizi hypotečního portfolia a vývoj nových nabídek a produktů pro srovnávání a snižování emisí. Atom Bank se totiž zavázala, že se do roku 2035 stane uhlíkově pozitivní bankou.

Ředitel útvaru ESG v Atom Bank Edward Twiddy uvedl, že banky poskytovaly příliš mnoho úvěrů, aniž by braly v úvahu dopad na klima, a je důležité, aby se to změnilo. „Jako digitální banka budeme využívat nejlepší dostupné technologie, abychom zajistili přesné měření emisí, porozuměli rizikům a následně pomohli našim klientům snížit účty, zvýšit hodnotu jejich majetku a připravit se na bezuhlíkovou budoucnost.“

Další FinTech zprávy:

Banky chtějí využít umělou inteligenci ve svůj prospěch. Nový průzkum ukázal, že přestože mají zákazdníci obavy z toho, že banky používají umělou inteligenci, chtějí i tak co nejlépe využít příležitosti, které tato rychle rozvíjející-se technologie bankovnímu sektoru nabízí. Výzkum proběhl ve Spojeném království a zaměřil se na inovace vedené AI a na to, jak ovlivňuje zkušenost moderního bankovního zákazníka.

eToro vstupuje do světa kryptoměn. Investiční a obchodní platforma eToro oznámila, že od kyperského regulátora CySEC získala licenci na obchodování s kryptoměnami. eToro se tak stává tzv. CASP (Crypto Asset Service Provider) s možností nabídnout tyto služby v rámci Evropské unie. Tato licence však má společnosti primárně zajistit kompatibilitu s dlouho očekávanou kryptoměnovou regulací MiCA.

Mercedes proměňuje auto v platební zařízení. Německý automobilový gigant se tak stává prvním výrobcem automobilů na světě, který do svých vozidel integruje technologii Mastercard Secure Card on File for Commerce Platforms pro online platby. V rámci této spolupráce budou moci zákazníci pomocí snímače otisků prstů ve svém voze provádět bezpečné digitální platby na více než 3 600 čerpacích stanicích v Německu.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co je akcie?

Asi každý někdy v životě slyšel pojem akcie. A velká část z vás bude mít ponětí, o

Top 3 podle Filipa Kejly

Spolu se spuštěním možnosti investovat do individuálně složených strategií Portu připravilo investiční sérii rozhovorů „Top 3 podle…“, ve které vyzpovídá

EURUSD

Parita eura a dolaru

Minulý týden (14.7.) se stalo něco, co jsme už 20 let neviděli. Hodnota dvou nejpoužívanějších měn světa se