Search
Close this search box.

FinTech review – ChatGPT a Bing AI jako panelisté na konferenci a další FinTech novinky

fintech-review-17-03-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

ChatGPT a Bing AI zasednou jako panelisté na FinTechové konferenci

Co se stalo:

Organizátoři konference, kterou pořádá Gilmore Center for Financial Technology, budou každý ze seminářů nahrávat a textové přepisy předávat nástrojům umělé inteligence OpenAI ChatGPT a Microsoft Bing, aby mohli vytvořit zprávu o akci. Chatboti se budou podílet také na diskusi a na komunikaci s návštěvníky konference. ChatGPT a Bing AI budou totiž spolu s lidskými panelisty odpovídat na dotazy publika. Organizátoři FinTechové konference věří, že pro účastníky diskuse a publikum to bude zajímavá výzva.

Co to znamená:

Chatboti využívající umělou inteligenci čelili v poslední době kritice, protože nedávají vždy na pokládané otázky pravdivé odpovědi. Například společnost OpenAI ale právě vydala novější verzi ChatGPT – ChatGPT-4. Ta má být kreativnější, méně si vymýšlet a zároveň být objetivnější než její předchůdce. AI se tak dostává větší a větší pozornosti.

Další FinTech zprávy

FinTech Stripe snížil své ocenění na polovinu. Nové kolo financování oceňuje společnost na 50 miliard dolarů, což je výrazná sleva oproti poslednímu kolu financování v březnu 2021, které bylo provedeno za 95 miliard dolarů. Stripe, FinTech poskytující mimojiné platební bránu, je podle CB Insights čtvrtým nejhodnotnějším startupem světa.

Stablecoin USDC v problémech kvůli Silicon Valley Bank (SVB). Společnost Circle zabývající se kryptoplatbami za stablecoiny USDC minulý týden v pátek pozdě večer potvrdila, že 3,3 miliardy dolarů z hotovosti, která kryje její mince, zůstává v Silicon Valley Bank. USDC, který se běžně obchoduje k americkému dolaru v poměru 1:1, se propadl až na 0,85 dolaru. Firma Circle se ale ke svým penězům nakonec dostala a hodnota USDC se tak dostala na původní úroveň.

EU chce zasahovat do smart kontraktů. Evropský parlament v úterý hlasoval pro nové kontroly údajů, které by mohly vyžadovat, aby chytré smlouvy (smart kontrakty) obsahovaly podrobnosti o možném „vypínači“ pro resetování všech aktivit. To ale podle expertů narušuje základní princip, že tyto automatizované programy nemůže nikdo měnit.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

šťastná holka

Lze za peníze koupit štěstí?

„Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné,“ zní jeden z nesmrtelných citátů slavného německého spisovatele. Erich Maria

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #2: Únorový přehled

Druhý díl měsíčního souhrnu z investičních parketů, financí a byznysu je tady! Analytický tým investiční platformy Portu ve složení Lukáš Raška, Marek Pokorný a Marek Malina vám budou každý měsíc přinášet shrnutí toho nejdůležitějšího. Kdo se tento měsíc nanominoval do žebříčku babrák měsíce?