Search
Close this search box.

FinTech review – Google umožní ukládat data o poloze a další FinTech novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Google umožní uživatelům ukládat data o poloze na svém úložišti

Co se stalo:

Google brzy umožní uživatelům ukládat údaje o své poloze ve svých zařízeních, nikoli na serverech společnosti Google, čímž fakticky ukončí dlouholetou sledovací praxi, která umožňovala policii a orgánům činným v trestním řízení využívat rozsáhlé množství údajů o poloze k identifikaci potenciálních zločinců.

Co to znamená:

Přechod na ukládání údajů o poloze v zařízeních poskytne uživatelům větší kontrolu nad jejich údaji. Ve skutečnosti tento krok nutí policii, aby místo toho, aby žádala společnost Google o údaje, požádala o povolení k prohlídce, aby měla přístup k danému zařízení. Ačkoliv Google není jedinou společností, na kterou se vztahuje příkaz ke geolokaci, je zdaleka největším sběratelem citlivých údajů o poloze a první, kdo je kvůli nim odposloucháván.

Další FinTech zprávy

Walmart rozšiřuje službu BNPL. Americký velkoobchodní řetězec Walmart uzavřel dohodu se společností Affirm, na jejímž základě bude ve více než 4500 amerických obchodech nabízet možnost nákupu pomocí „Buy now, pay later“u samoobslužných pokladen. „Rozšíření našeho partnerství se společností Walmart a zavedení transparentních možností měsíčního splácení na splátky společnosti Affirm do jejich samoobslužných kiosků v USA pomůže ještě více spotřebitelům zvýšit jejich kupní sílu během svátečních nákupů i po nich.“

Cleafy bude detekovat malware v reálném čase. Italská firma Cleafy specializující se na kybernetickou bezpečnost a ochranu online aktivit bude detekovat nové varianty malwaru v reálném čase. Podle Cleafy tyto varianty často zůstávají neodhaleny tradičními bezpečnostními opatřeními, což umožňuje kyberzločincům využívat zranitelnosti a provádět útoky, které nejsou odhaleny. Tyto varianty se šíří různými kanály, včetně příloh e-mailů, napadených webových stránek a pokusů o phishing.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme