Search
Close this search box.

FinTech review – Počet obchodů akceptujících Bitcoin se zvýšil o 174 % a další FinTech novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Počet prodejců akceptujících Bitcoiny se v roce 2023 zvýšil o 174 %.

Co se stalo:

Počet obchodníků, kteří přijímají Bitcoiny, se na celém světě v roce 2023 zvýšil téměř trojnásobně. Podle nejnovějších údajů z BTC Map se počet restaurací, barů, obchodů a služeb, které přijímají digitální aktivum, do konce roku 2023 vyšplhal na 6 126, přičemž na začátku roku to bylo jen 2 207 obchodníků.

Co to znamená:

BTC Map využívá mapové podklady OpenStreetMap s otevřeným zdrojovým kódem, které umožňují podnikům a uživatelům označovat místa, kde mohou lidé platit Bitcoiny. Nárůst tak nemusí být způsoben pouze častější akceptací Bitcoinu ze strany obchodníků, ale také tím, že uživatelé přidávají podniky do databáze pilněji než dříve. Nejvíce se zvýšila koncentrace obchodníků akceptujících Bitcoiny ve Střední a Jižní Americe, méně v Africe a Asii. Vyšší počet obchodníků akceptujících kryptoměnu vykázaly také Spojené státy a Evropa.

Další FinTech zprávy

AI je nejvýznamnější technologií pro rozvoj FinTechu. Nová studie zdůrazňuje význam vhodného a přiměřeného regulačního prostředí, které je příznivé pro škálovatelný a udržitelný rozvoj FinTechu. Jako hlavní příležitost pro rozvoj vidí 70 % FinTechů umělou inteligenci.

Až třetina inzerátů na Facebook Marketplace může být falešná. Podle nové studie bylo až 34 % inzerátů podvodných, podvodníci například odkázali výzkumníky na podvodné webové stránky, odmítli umožnit osobní prohlídku zboží a požadovali zálohovou platbu předem. Spousta zboží bylo také inzerované jako „zcela nové“ za cenu o mnohem nižší, než byla jeho skutečná maloobchodní cena.

JP Morgan dostala pokutu 18 milionů dolarů za porušení zákona na ochranu whistleblowerů. Pokutu bance udělila americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). JP Morgan totiž v období od března 2020 do července 2023 zahrnovala do svých smluv ustanovení, která klientům znemožňovala kontaktovat SEC s důkazy o porušování zákonů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Airbnb jde na burzu

Platforma pro sdílené ubytování Airbnb výrazně pokročila ve svých plánech prodat část svého podniku v roce, kdy pandemie