Search
Close this search box.

FinTech review – Až polovina charit přijímá dary v kryptu a další FinTechy novinky

fintech-review-04-05-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Více než polovina amerických charitativních organizací nyní přijímá dary v kryptoměnách

Co se stalo:

Přijímání kryptoměn v charitativním sektoru rychle roste. Dokazují to data ze Spojených Států, kde 56 % ze 100 největších charitativních organizací nyní přijímá dary v kryptoměnách. Podle odhadu bylo přes kryptoměny darováno už více než 2 miliardy USD.

Co to znamená:

Přestože se kryptoměny a charitativní dárcovství stále více sbližují, čelí i řadě výzev. Veřejné mínění není k blockchainovému průmyslu vždy přívětivé a neziskové organizace si proto musí dávat pozor na svou pověst. Řada dat a výzkumů totiž ukazuje, že nelegální činnost v kryptoměnách je menší než v tradiční ekonomice.

Další FinTech zprávy

Centrální banky zkoumají tokenizaci přeshraničních plateb. Centrální banky sedmi zemí pracují společně s Bankou pro mezinárodní vypořádání na projetku Agorá, zkoumající, jak může tokenizace peněz zlepšit fungování současného měnového systému. Společně chtějí prozkoumat novou platební platformu, která by mohla zefektivnit fungování základní finanční infrastruktury.

Šéf podvodné kryptoburzy dostal trest 11 196 let. Faruk Fatih Ozer, bývalý šéf zkrachovalé turecké kryptoměnové burzy Thodex, nastoupil dlouhý trest odnětí svobody poté, co byl shledán vinným z mnohamilionového podvodu na investorech. Jedním z důvodů Ozerova dlouhého trestu je skutečnost, že byl obviněn z 2 027 samostatných trestných činů, což představuje každého podvedeného občana.

Petice za bitcoinové emoji. Více než 35 významných organizací z oblasti kryptoměn spojily své síly, aby prosadily oficiální bitcoinové emoji. Petici, která byla adresována konsorciu Unicode, řídícímu orgánu odpovědnému za standardizaci emotikonů na různých platformách, podepsalo během týdne od jejího spuštění více než 10 000 lidí.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co je ETF?

Co je ETF?

ETF (z anglického Exchange Traded Funds) jsou burzovně obchodované fondy, které se snaží co nejpřesněji