Search
Close this search box.

Podcasty – jak si zpříjemnit život

podcasty

Pokud nevíte, co je to podcast, tak přicházíte o hodně. Je to zajímavý způsob sebevzdělání. Můžete jej poslouchat kdekoliv při jakékoli činnosti. Při jízdě autem, uklízení, jízdě metrem, při sportu, zcela při každé činnosti. Existuje nepřeberně mnoho témat, o kterých se můžete jednoduchou cestou dozvědět více. Stačí si pouze vybrat téma, o které se zajímáte či chcete mít v tomto odvětví širší přehled. Pokud říkáte, že nemáte čas číst knihy či chodit na zajímavé přednášky, podcast tento problém stoprocentně řeší.

Tak tedy, co to vlastně je?

Podcast je pravidelně vydávaná zvuková či audiovizuální stopa na specifické téma, kterou můžete poslouchat či sledovat kdykoliv se k ní dostanete. Nejpopulárnější jsou samozřejmě čistě zvukové podcasty, právě kvůli tomu, že si podcast můžete pustit kdekoliv a kdykoliv. Tím si můžete zkrátit dlouhá čekání u doktora nebo při rutinních záležitostech.

Podcasty jsou zcela zdarma. Lidé je vytváří z vlastní iniciativy. Vypraví o tématech, která jsou jim blízká a jsou v nich znalí. Chtějí sdílet své know-how s ostatními. Dělí se o zážitky a zkušenosti. Debatují o aktuálních tématech či předávají své myšlenky.

Častá forma podcastu je rozhovor, což umožňuje poznat další zajímavé osobnosti. Dále v této formě můžeme najít uplynulé přednášky, které jste možná promeškali. Dokonce i mnoho společností vytváří svůj podcast. Můžete najít opravdu nepřeberné množství témat. Vybere si snad každý, a to jak v angličtině, tak v češtině. Chcete si vylepšit německý jazyk? Proč neposlouchat podcasty od německého tvůrce. Mnohdy se doporučuje poslouchat audia v anglickém jazyce. Máte širší výběr a mnohdy kvalitnější obsah.

Začít poslouchat podcasty není složitý proces. V tomto technologickém světě, kdy vlastníme chytré telefony, si stačí stáhnout aplikaci, která je pro tento účel určena. Jednodušší to mají ti, kteří vlastní iOS systém. Zde si stačí pouze vyhledat stejnojmennou aplikaci. S Androidy si musíte stáhnout aplikaci, která vám vyhovuje, vestavěné aplikace od Googlu se nedočkáte. Také mnoho tvůrců má své webové stránky či youtube kanály. Záleží na vašich preferencích, kde audio budete poslouchat.

Co tedy poslouchat?

Jak už jsem zmínila, opravdu můžete poslouchat cokoliv. Existuje mnoho podcastu na různá témata. Cestování, každodenní problémy, vzdělání, podnikání nebo třeba právě investování. Každý si rozhodně najde svůj šálek kávy. Ze začátku bývá obtížné se v tom množství orientovat, proto je dobré si přečíst různá doporučení.

Doporučení

Níže jsem vám vypsala doporučené podcasty, které se zaměřují na investice:

Radical Personal Finance –Joshua Sheats sdílí zkušenosti ze své praxe finančního poradce. Prozrazuje různé nástroje, strategie a taktiky, jak dosáhnout svých stanovených finančních cílů.

Stacking Benjamins – Muž, který se snaží pomoci lidem najít cestu k lepší finanční budoucnosti.

The Money Guy Show – Podcast vedou dva muži, kteří se zaměřují na investiční problematiku, osobní finance a hospodaření s nimi. Mezi epizodami najdete například vše o robo-advisorech nebo jakých finančních chyb se dopouštíme.

Bigger Pockets Podcast – Josh Dorkin a Brandon Turner poskytují velmi užitečné rady týkající se investování. Velmi často je pozván investor, který sdílí své zkušenosti ve svém odvětví.

Money For the Rest of Us – Pravidelný povídání o financích, ekonomice a investicích. Vše se snaží vysvětlovat na základě jednoduchých příkladů, příběhu a přirovnání.

Ale investicemi svět podcastů nekončí, ani nezačíná. Ať už vás baví či zajímá cokoliv, je dost pravděpodobné, že o tom najdete podcast. Tak si připravte sluchátka a zpříjemněte si cestu do práce.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

šťastná holka

Lze za peníze koupit štěstí?

„Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné,“ zní jeden z nesmrtelných citátů slavného německého