Search
Close this search box.

Portu Gallery Newsletter #5

Ohlédnutí za výstavou Investice s příběhem

Jedinečná akce proběhla od 11. do 18. srpna v sympatických prostorách Jiri Svestka Gallery, určená byla jak stávajícím klientům, kteří již na Portu Gallery investují a podílí se na vlastnictví předmětů, tak pro širokou veřejnost zajímající se o alternativní formu investování. Výstavu navštívily stovky návštěvníků a mohly tak vidět většinu předmětů, do kterých bylo možné na Portu Gallery investovat.


CryptoPunks překonali jednu miliardu dolarů

S rodinkou CryptoPunks, která čítá přesně deset tisíc různě vypadajících avatarů, patřící mezi nejpopulárnější sběratelské digitální předměty současnosti (NFTs), se obchoduje tolik, že v celkových prodejích již překonala jednu miliardu dolarů (21,7 miliardy korun). Například společnost Visa uvedla, že zakoupila „CryptoPunk“ NFT za téměř 150 000 USD.

Dokonalé modely jako postrach peněženek sběratelů

Výrobce nejkrásnějších sběratelských modelů Amalgam představuje novou kolekci, kterou vzdává hold nejslavnějším závodním autům ze čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Zmenšeniny vypadají jako skutečná auta a jsou postrachem pro peněženky bohatých sběratelů.

Na prodej: Porsche 911 Targa, kterou vlastnil Tom Cruise

Nic nedodá klasickému automobilu ještě vyšší hodnotu než slavný bývalý majitel – zvlášť, když je to světoznámá superhvězda stříbrného plátna. Pak i jeho automobilová bývalka, kterou vlastnil jen pár měsíců, má hned daleko větší cenu a prestiž. Skvělým příkladem je toto Porsche 911 Targa, které kdysi řídil samotný Tom Cruise. Není proto divu, že se tohle Porsche s aurou bývalého auta celebrity prodala za velmi pěkných 86 tisíc dolarů (v přepočtu 1,8 milionu korun), což je skoro dvojnásobek hodnoty běžného modelu na trhu.

Podívejte na sestřih z Kára Day 2021 i za účasti automobilů z Portu Gallery.

Z našeho blogu

Ohlédnutí za výstavou Portu Gallery – Investice s příběhem

Dnes je to přesně týden od konce premiérové výstavy první online investiční galerie na českém trhu Portu Gallery s názvem Investice s příběhem. Při této příležitosti bychom rádi vyzpovídali Martina Jaroše, jednoho ze zástupců platformy, aby nám celou akci zhodnotil a nastínil směr, jakým se bude Portu Gallery dále ubírat.

Portu zavádí společnou peněženku pro všechny své platformy

S koncem léta si Portu pro své klienty připravilo novinku, kterou si klade za cíl ještě více uživatelsky zjednodušit a zpříjemnit proces investování. Řeč je o společné peněžence, která navzájem propojuje všechny platformy spadající pod Portu. O jednotlivých vylepšeních, která na klienty čekají, jsme se rozhodli detailněji rozepsat.

Portu peněženka

Co nás čeká v září na Portu Gallery

Září bude investičně nabité. Již zítra, ve čtvrtek 2. 9. od 18:00, nás čeká úpis druhé kolekce vína En Primeur 2020. Následovat budou 9. 9. investiční rubíny, které tak doplní úspěšné úpisy safírů. Další týden, konkrétně 16. 9., budete moci investovat do sudů s whisky. Ve čtvrtek 23. 9. bude mít na Portu Gallery premiéru světoznámý street artový umělec Banksy a jeho kolekce miniatur. Měsíc uzavře 30. 9. úpis historické medaile.

Kolekce vína En Primeur 2020 #2

Začátek úpisu: 2. 9. 2021 v 18:00
Cílová částka:  5 030 000 Kč

Po několika týdnech vám opět přinášíme unikátní příležitost, jak diverzifikovat vaše portfolia pomocí netradiční formy dlouhodobého zhodnocení vašich prostředků – investičního alkoholu. Tentokrát se jedná o investici do tří předních francouzských vín „En Primeur“ z nejvýznamnějšího vinařské oblasti kolem francouzského Bordeaux, vždy po 480 kusech o obsahu 0,75 l.

Chateau Beauregard, Pomerol

Jedná se o výjimečný zámecký terroir, v jehož půdní skladbě dominují jílovové štěrky. Má celkovou rozlohu 17,5 ha, což ho řadí mezi nejrozsáhlejší vinařství v Pomerolu. Jedná se o víno syté barvy s purpurovým odstínem odhalující intenzivní a komplexní aroma černého ovoce – třešně, černého rybízu a ostružiny. Dokonalá kompozice dubového sudu se harmonicky mísí s tóny fialek, sladkého koření a eukalyptu. Výraz v ústní dutině je hedvábný a lahodný. Tříslovinová struktura je pevná a intenzivní. Château Beauregard má bezpochyby potenciál stárnutí 20 a více let.

Chateau Cantenac Brown, Margaux

Vinařství se rozkládá na štěrkovité půdě vhodné pro odrůdu Médoc, zdejší půda umožňuje dobré odvodnění, což poskytuje vinné révě ideální podmínky. Vinice má rozlohu 60 ha, průměrný věk révy dosahuje 35 let. Jedná se o víno pyšnící se tmavě granátovou barvou s jemně nafialovělými tóny uvolněnou z robustní slupky vyzrálých hroznů. Vůni komponují lahodné noty květů červené růže, čajových lístků, rudé třešně a černého rybízu, za doprovodu smyslného tónu fialky. Chuťový výraz je přesný, tělnatý a šťavnatý. Jeho kostra je zbudována z dokonale vyzrálých a svěžích taninů. Dlouze trvající a bohatě aromatické ústní aroma je sestaveno z přívětivých tónů tmavého peckovité a černého lesního ovoce, v dokonalé harmonii s notou višně v čokoládě.

Chateau Cos d´Estournel, Saint-Estèphe

Vinohrad se rozprostírá mezi apelacemi Pauillac a Saint-Estèphe. Od Château Lafite odděluje Cos d´Estournel potůček Breuil. Na západní straně nedaleký Atlantik a na východě veletok Gironde regulují případné teplotní excesy po celou roční dobu. Rozloha vinohradu je 67 ha a tvoří ho 30 parcel. Pahorek spolu se čtvrtohorními štěrky z řeky Gironde umožňují dokonalou drenáž přebytečné vody a vytváří tak jeden z nejvýznamnější viničních terroirů na světě. Víno se pyšní rubínovou barvou, vůni komponují ostružiny, noty tuhy a plody černého rybízu. Vůně jsou doprovázené delikátními tóny tmavých květů růže a pivoňky. Chuťový výraz je poměrně tělnatý, komplexní, jemně alkoholově nasládlý a pevně strukturovaný vyzrálými taniny.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme