Search
Close this search box.

Revolut, Twisto nebo Curve…

Už vás nebaví v zahraničí ztrácet čas hledáním nejvýhodnějšího kurzu směny? Chcete si jednoduše bezplatně vybrat peníze z bankomatu jako doma? A taky už vám dochází místo v peněžence pro další karty?  Nebo jen neradi sdílíte číslo vaší platební karty? Tři níže uvedené produkty vám pomůžou tyto problémy vyřešit. Jednoznačně vám ulehčí život a možná i obavy.

Revolut

Pokud jste ještě neslyšeli o Revolutu, tak je právě na čase. Britská společnost Revolut umožňuje svým zákazníkům zdarma provádět mezibankovní zahraniční platby a konvertovat měny mezi svými účty za výhodný kurz. Lze si objednat fyzickou platební kartu, která vám poslouží pro výběry a samozřejmě platby v zahraničí i v tuzemsku. Hlavní výhodou používání Revolutu je ta, že si nebere žádné poplatky za výběry či platby. Takže pokud často cestujete, Revolutem vyřešíte starosti týkající se směny cizí měny. Revolut je příjemné východisko, se kterým i odpadá starost spojená s hledáním nejvýhodnějšího kurzu. Kartu můžete bezstarostně nosit u sebe, jelikož není přímo vázaná na bankovní účet. Stačí si dobít účet online platbou nebo převodem z českého účtu. Převod peněz trvá vyloženě pár sekund. Vše spravujete v přehledné aplikaci, kde můžete řídit veškeré pohyby a nastavení. Můžete si vybrat mezi třemi účty. Standard je zdarma, obsahuje základní funkce, které postačí pro běžné uživatele. Za příplatek můžete získat účet Premium a Metal. Ty nabízí další benefity. Například vyšší limity výběru bez poplatku, cestovní pojištění zdarma, správu kryptoměn nebo výhodný cashback.

Twisto

Na první pohled se zdá, že Twisto je český Revolut. Zdání, jak už je známo, klame. Česká společnost Twisto je platební služba, která umožňuje zákazníkům platit zpětně. Co mají stejného, je online aplikace, kde probíhá veškeré nastavení. Twisto poskytuje platební kartu nebo stylový náramek. Náramek urychluje a zlehčuje platbu na pokladně. Princip Twista je založen na základě kreditní karty. Tímto způsobem lze řešit poskytování záloh. Zálohu zaplatíte z Twista, tedy z peněz, které nejsou vaše, tudíž vám výše zálohy nechybí na vašem běžném účtu a směle můžete své peníze utrácet. Perfektní například při půjčení auta na dovolené. Vzniklou útratu je pak nutné uhradit do 14 dnů. S častějším používáním účtu se tato doba prodlužuje. Aplikace poskytuje velmi zajímavou funkci s názvem Twisto Snap pro placení faktur. Pokud máte fakturu elektronicky, stačí ji nahrát do aplikace a Twisto ji automaticky zaplatí. V případě papírové verze, stačí fakturu vyfotit a pokračovat stejným způsobem jako s elektronickou verzí. Twisto nabízí 3 tarify. Základní účet online, standard a prémium. Balíčky obsahují například cashback z online nákupu, apple pay, twisto split a další zajímavé možnosti využití.

Curve

Britský kolega Revolutu, který nabízí zcela odlišnou funkci. Curve slouží k sjednocení všech vašich stávajících bankovních účtů. Do Curve aplikace si můžete „nahrát“ všechny vaše platební karty a poté platit pouze kartou Curve. V aplikaci si vždy vyberete z jaké karty chcete částku uhradit a je to. Nemusíte nosit v peněžence pět různých karet, ale máte těch pět v jedné. Tento způsob je bezpochyby bezpečný, jelikož při platbě nesdílíte čísla vašich karet vázaných na bankovní účet. Curve dokonce umožňuje změnu historie. Do 14 dnů můžete přesunout transakce nižší než 1 000 liber, tedy přibližně 30 000 Kč, z jedné karty na druhou. Další výhodu můžete vidět v tom, že máte přehled všech vašich úhrad na jednom místě. Curve je schopen třídit transakce dle toho, kde jste platili. Výběry z bankomatů zdarma do určité částky, která je ovlivněna variantou účtu Curve. Zajímavým lákadlem může být nabízený cashback, se základní bezplatnou kartou si můžete zvolit 3 obchody, kde byste rádi dostávali peníze zpět.

Tak jakou službu zkusíte?

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co je index?

Důležitými nástroji ke sledování vývoje trhů jsou indexy. Někomu možná přijde podstata indexu triviální, je

Test: Kolik snesete rizika?

Pokud volíte, kam investovat nebo jakou investiční strategii zvolit, je velmi důležitým kritériem vaší volby riziko. O pojmu

Rok 2020 ve znamení písmen

Zatímco rok 2019 byl ve znamení brexitu a obchodních válek mezi USA a zejména Čínou a zdálo se,

Dlouhodobý investiční produkt

Dlouhodobý investiční produkt – Revoluce v zajištění na stáří | Jana Brodani

Od 1. 1. 2024 bude možné si založit tzv. Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který otevírá další možnost, jak si odkládat na důchod s daňovým zvýhodněním. Co to vlastně DIP je a jaká je jeho finální podoba? To nám v rozhovoru přiblížila Jana Brodani, výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České republiky (AKAT).