Search
Close this search box.

Tipy, jak si zlepšit povědomí o financích a zapracovat na osobním růstu #3

podcast studio investments

Poslední velkou skupinou, kterou bychom v našem miniseriálu neradi opomněli, jsou podcasty. Jejich obliba neustále roste a není se čemu divit. Poslouchání nevyžaduje na rozdíl od čtení či sledování videí tolik pozornosti. Lze tak dělat několik věcí naráz a zároveň poslouchat zajímavý obsah na pozadí, třeba si podcastem zpříjemnit cestu hromadnou dopravou či domácí práce. Spektrum témat, kterým se v jednotlivých dílech „podcasteři“ věnují, je hodně různorodé. Za ty s hodnotným obsahem z oblasti financí, investování či osobního rozvoje stojící za poslech uvádíme 3 české a 2 v angličtině.

Teorie peněz

Teorie peněz je podcastové dílo Slováka Matúše Kuchálika, který si do svých dílů zve úspěšné jedince z různorodých branží. Při rozhovorech se přitom s hosty nebojí mluvit o všem naprosto otevřeně. Cílem projektu je rozšířit Čechům a Slovákům obzory ve finančním světě, pomoct jim přemýšlet o tom, jak přistupovat k penězům, a inspirovat je ke změnám či novým začátkům.

Proti Proudu

Dalším kvalitním podcastem je „seriál“ z dílny Dana Tržila, jehož první epizoda vyšla již před 4 lety. Hosty rozhovorů jsou inspirativní osobnosti nejen ze světa businessu, kteří se v cestě za svými cíli nebojí jít proti proudu a zaběhlým stereotypům. Mimo to Matúš pravidelně přidává krátká audia, ve kterým pomáhá s osvětou v oblasti finanční zodpovědnosti.

Vojta Žižka podcast a YouTube videa

Zmínku si zaslouží také nový podcastový kanál Vojty Žižky s rozhovory a diskuzemi z oblastí financí, investic, nemovitostí a kryptoměn. Současně Vojta vede také YouTube kanál, kam taktéž publikuje obsáhlé diskuze s různými zajímavými hosty –  u nich je potom podrobně rozepsán časový hormonogram, který posluchačům usnadní se v podtématech diskuze zorientovat. Na kanál přidává také krátká videa, kde vysvětluje jak jednoduché, tak ty záludnější pojmy z finančního světa.

Invest Like the Best a Listen Money Matters

Pokud ovládáte angličtinu, The Invest like the Best podcast za zkoušku rozhodně stojí. Jedná se o jakýsi výukový program vedený instruktory – úspěšnými investory. Mezi hosty se objevují zvučná jména jako Eric Balchunas, analytik společnosti Bloomberg, zaměřující se primárně na ETF (z anglického Exchange traded funds – burzovně obchodovatelné fondy). Pomocí videí se Patrick O­Shaughnessy snaží posluchačům poradit, jak poznat nejlepší investiční příležitosti a maximalizovat návratnost vkladů.

Druhý zmíněný podcast lze doporučit převážně těm, koho baví odlehčený a otevřený přístup k financím. Diskuse věnované různým finančním tématům jsou zábavné, lehce přidrzlé a přínosné pro všechny, ať už jste finanční machři, nebo teprve začínáte.

Podkladů, ze kterých lze čerpat, je v dnešní moderní době nespočet. Najděte si proto ta média, jejichž styl vám bude vyhovovat a budou Vám v nějakém směru přínosem. Nezapomeňte však přitom na jednu důležitou věc – vytrvat!

Předchozí články:

Díl 1 – Knihy
Díl 2 – Blogy

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Divoká devadesátá

Proč jsou dnes automobily z 90. let stále oblíbenější? A na jaké z nich vzpomínáte vy? A konečně:

mistri_ceskeho_skla

Mistři českého skla vystavují v Itálii

Věhlasná benátská galerie Le Stanze del Vetro vzdává poctu současnému českému sklu. Souborná výstava Bohemian Glass: The Great Masters nabízí průřez tvorbou šesti významných sklářských umělců. Expozice zahrnuje díla od Václava Ciglera, Vladimíra Kopeckého, manželů Roubíčkových, Josefa Sudka, Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové.