Search
Close this search box.

4 tipy na dárky s investiční tematikou

Také se s dárky každoročně trápíte a nevíte co pod stromeček? Dárky mohou mít spoustu podob a darovat můžeme v podstatě cokoliv. Co se zaměřit na dárky s nějakou přidanou hodnotou? Tedy takové, které obdarovaného nějakým způsobem obohatí. A to kolikrát i doslova.

Chytrá desková hra

Oblíbeným dárkem mohou být chytré deskové hry, jako jsou Monopoly nebo ekonomická desková hra Finanční svoboda. Při té se hráči naučí získat kontrolu nad svými financemi a rozdělovat investiční zrno od plev. Zjistí, jak se zabezpečit na stáří. Poznají chyby, které je mohou v životě stát klidně i stovky tisíc a naučí se jim vyhýbat. Jinými slovy si osvojí schopnost rozpoznat finanční produkty, do nichž je na místě investovat, od těch, jimž je třeba se velkým obloukem vyhnout. Pokud byste se rozhodli hru pořídit, ať už sobě nebo svým blízkým, máme pro vás, ve spolupráci s autory hry, připravený i slevový kód na slevu 15 %. Ten je platný do konce roku 2019 a využít ho můžete tak, že při objednávce zadáte kód portu15 

Workshopy, konference a semináře

V poslední době se stávají také více a více populární různé konference, workshopy a semináře. I v České republice jich existuje velká spousta. Proč tedy nedarovat vstup na nějakou z těchto akcí a nerozšířit obdarovanému obzory? Ať už na téma osobních financí, investování nebo třeba aktuální ekonomické situace u nás i ve světě. V ČR je z těch větších konferencí známá například Česká investiční konference nebo třeba Investiční fórum – to se koná hned po novém roce, 7. ledna v Konferenčním centru City a Portu na něm bude mít své zastoupení. Mezi řečníky vystoupí náš šéf, Radim Krejčí.

Knihy, knihy, knihy…

Jak pravil Jan Ámos Komenský – „Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem.“ Knihy jsou oblíbeným dárkem pro jakoukoliv příležitost a knih o investování je velká spousta. Inteligentní investor od Benjamina Grahama, Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla nebo známý titul od Roberta Kiyosakiho Bohatý táta, chudý táta. Z trochu jiného soudku je kniha Makléř, od Martina Kodýdka. Ta popisuje, jak mladý chlapík, který od dětství snil o úspěchu, se po vysoké škole rychle šplhá na vrchol v prestižní burzovní firmě. Proniká však do prostředí, kterému vládne strach, stres, chamtivost a kde jediným měřítkem jsou peníze. Pokud vás kniha Makléř zajímá, v seriálu na našem blogu si ji můžete po jednotlivých kapitolách přečíst.
>

Dárkový poukaz Portu

Dárkový poukaz Portu obdarovanému otevře brány do světa skutečného investování. Na Portu.cz objednáte poukaz v hodnotě dle vašeho uvážení a tuto částku obdarovaný může vložit do jakéhokoliv portfolia a začít tak chytře investovat. A je úplně jedno, jestli má nebo nemá účet u Portu. Pokud nemá, běham pár minut si ho založí a může začít investovat. Už nemusíte dávat peníze v obálkách ani vymýšlet další kreativní nápady jak darovat peníze. Nemyslíte si, že investice do budoucnosti a splnění vlastních snů je mnohem lepší dárek než třeba takové ponožky?

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Webinář Portu

Webinář – Novinky na Portu

Nejnovější díl Portu webináře jsme vysílali z podcastového studia v pražských Dejvicích. Rozhovor moderoval Vojta

futures kontrakty

Jak fungují futures kontrakty?

S pojmem futures kontrakty se především díky Bitcoinu setkáváme častěji než kdy dříve. Rozhodnutí skupiny

portu-uspesne-zhodnocovat

Jak na Portu úspěšně investovat?

Finanční trhy jsou volatilní a vaše investice se proto může dostat do ztráty. Co je potřeba udělat, aby byla vaše investice na Portu úspěšná?

Co se na trzích nikdy nezmění

Letošní vývoj na akciových trzích střídmí komentátoři označují za mimořádně volatilní a překvapivý. Ti odvážnější se nezdráhají hovořit