Search
Close this search box.

Vesmírný průmysl – investice budoucnosti

Podle Bank of America Merrill Lynch by v rámci 30 let hodnota vesmírného průmyslu měla dosáhnout minimálně 2,7 bilionu dolarů (60 bilionů korun). Odhad je tak ještě vyšší než ten publikovaný společností Morgan Stanley. Ta již dříve uvedla, že hodnota vesmírného průmyslu by měla dosáhnout 1,1 bilionu dolarů (24 bilionů korun) do roku 2040.

V čem se obě společnosti shodnou, je aktuální hodnota vesmírného trhu, která se pohybuje okolo 350 miliard dolarů (7,7 bilionu korun). Vzhledem k jejich odhadům je jasné, že společnosti ve vesmíru vidí budoucnost a především šanci na dlouhodobou investici s vysokým zhodnocením.

„Vstupujeme do vzrušující vesmírné éry, ve které v následující několika desetiletích očekáváme více pokroků, než v celé historii lidstva,“ dodává ve své pondělní zprávě Bank of America.

Podle pondělní zprávy se růst netýká jen společností s jasným zaměřením na vesmírný průmysl. Je velmi pravděpodobné, že jeden či více technologických gigantů, jako je Facebook, Google, či Microsoft, vstoupí na vesmírný trh. Může tak reálně nastat situace, kdy nově objevené vesmírné objekty, jako náhradu za vysoké náklady, ponesou názvy těchto společností. Budoucnost tak může přinést planetu Facebook, či galaxii Microsoft.

Poslední otázkou tak zůstává, jak firmy tuto příležitost využijí. Cestování do vesmíru je oblast, ve které se zisky tvoří jen velmi obtížně. Očekávat tak můžeme cestování do vesmíru, či těžbu surovin na vesmírných objektech. S jistotou však můžeme říct, že přichází „Vesmírná éra 2.0“, ve které nové objevování vesmíru nebude jen v rukou státu, ale čím dál tím víc v rukou soukromých společností.

Obrázek 1: Vesmírná éra 2.0 (zdroj: CNBC)

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Legenda jménem Ferrari

Ať už se o klasické či moderní automobily zajímáte hloubkově, okrajově nebo vůbec, se značkou

zlatý přístav

Představení strategie: Zlatý přístav

Portu nedávno spustilo novou službu – tematické investování. Zatímco při běžném investování na Portu investujete do portfolií složených