Search
Close this search box.

#25 – Ethereum ETF schváleno + soutěž o lístek na BTC Prague

V tomto vydání Portu Crypto newsletteru se dozvíte o novinkách ze světa kryptoměn a také budete mít šanci vyhrát vstupenku na konferenci BTC Prague v hodnotě 585 €.

Bitcoin a spolu s ním i zbytek kryptoměnového trhu flirtovaly v květnu s překonáním dosavadních maxim z letošního března. To se ale nestalo a Bitcoin končí květen na hranici 68 tisíc USD a dominancí téměř 53 %. Ohodnocení celého trhu dosahuje 2,5 bilionu USD, což je stále méně než tržní kapitalizace Microsoftu (nejhodnotnější společnosti světa), která dosahuje 3,1 bilionu USD.

Ethereum ETF je na světě. Americká komise pro cenné papíry (SEC) schválila vydání 8 nových ETF s touto podkladovou kryptoměnou. Analytici Bloombergu původně odhadovali pravděpodobnost schválení na 25 %, pár dní před samotným schválením přehodnotili svůj odhad na 75 % a v návaznosti na to cena Etherea vyletěla o 30 % na hladinu 3,7 tisíce USD. V den samotného schválení, ve čtvrtek 24. 5., pak cena kryptoměny dokonce mírně poklesla, protože trh již schválení ETF zacenil. Bude následovat další růst, jako tomu bylo v případě schválení bitcoinových ETF? My sázíme na dlouhodobost, a proto investujeme pravidelně přes Portu Crypto.

Ostatní altcoiny v pozadí? Schválením svého ETF dosáhlo Ethereum vyšší míry legitimity, kterou mohou ostatní kryptoměny zatím pouze závidět. Solana, konkurence Etherea z pohledu fungování kryptoměny, po schválení ETH ETF mírně klesá, protože stále přetrvávají obavy z vysoké centralizace Solany, což usnadňuje případné zakročení regulátora. Na obrázku níže můžete vidět rozdělení tokenů při jejich uvedení na trh.

Naděje umírá poslední. To si mohou říkat okradení uživatelé burzy Mt. Gox , která zkrachovala v roce 2014. Ti při pádu přišli o více než 850 tisíc Bitcoinů, které se snaží již dekádu vymoci zpět. Nyní to vypadá, že se alespoň část mincí vrátí ke svým původním majitelům. V rámci příprav na chystanou říjnovou výplatu konkurzní správce přesunul 141 tisíc Bitcoinů v hodnotě více než 9,4 miliardy USD na nové adresy. I pokud se uživatelům vrátí méně než pětina původních Bitcoinů, zoufat nemusí. Hodnota mincí totiž od pádu burzy vzrostla o úctyhodných 8 435 %.

Biden vs. Trump? Rozhodnou kryptoměny. Podle průzkumu společnosti Grayscale se 41 % Američanů zajímá více o kryptoměny z důvodu vyšší inflace a eskalujících geopolitických problémů a více než polovina respondentů uvažuje o zařazení kryptoměn do svého portfolia. To vnímají především republikánští politici v čele s Donaldem Trumpem, který je kryptoměnám nakloněn více než jeho protikandidát Joe Biden. Rozhodne postoj ke kryptoměnám o příštím americkém prezidentovi?

Praha opět centrem dění. Další ročník největší evropské bitcoinové konference BTC Prague se koná už 13.–15. června. Do Prahy přijedou nejvlivnější bitcoinové osobnosti z celého světa. Jedná se o jedinečnou akci, co do počtu firem, speakerů, talentů a technologií. 100 firem se svými stánky, 140 světových speakerů a především velmi pohodová, uvolněná a přátelská atmosféra.

S Portu Crypto na BTC Prague. Abychom oslavili metu 10 tisíc odběratelů tohoto newsletteru, pořídili jsme pro vás Industry Pass na BTC Prague v hodnotě 585 € a jeden z vás ji může vyhrát. Jak na to? Stačí vyplnit krátký dotazník spokojenosti s Crypto newslettery. Pro všechny odběratele jsme navíc připravili slevu 10 % na všechny vstupenky s kódem PORTU. Těšíme se na viděnou.

Hodně štěstí v soutěži!

Vývoj kryptoměn za poslední měsíc


Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme