Search
Close this search box.

Důvěra v českou ekonomiku se vrátila k růstu

Souhrnný indikátor důvěry, vyjádřený bazickým indexem, se meziměsíčně zvýšil o 1,6 bodu na hodnotu 98 bodů. Jeho jednotlivé složky se však vyvíjely rozdíleně. Indikátor důvěry podnikatelů vzrostl o 2,0 bodu na hodnotu 97,4, zatímco indikátor důvěry spotřebitelů se mírně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 101.

Červnový růst důvěry v ekonomiku kladně ovlivnili zejména podnikatelé v průmyslu očekávající v následujících třech měsících mírné zvýšení tempa růstu výrobní činnosti. Sentiment v ostatních odvětvích v červnu spíše stagnoval.

Vývoj důvěry v českou ekonomiku naznačuje, že letošní hospodářské oživení bude jen opatrné. Například důvěra spotřebitelů se druhý měsíc v řadě snížila. Podíl lidí očekávajících pro období příštích dvanácti měsíců zhoršení celkové ekonomické situace v České republice se meziměsíčně znovu výrazně zvýšil. Na druhou stranu počet spotřebitelů hodnotících svou současnou finanční situaci hůře než v předchozích dvanácti měsících se snížil.

duvera-v-ekonomiku-cr

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

víte jak správně diverzifikovat

Víte, jak správně diverzifikovat?

Na diverzifikaci záleží. Pro většinu investorů je diverzifikace klíčem k dlouhodobému úspěchu. Dokáže totiž alespoň částečně ochránit portfolio

Jste připraveni na krach trhu?

Žádný expert nedokáže předpovědět, kdy krach přijde. Stejně tak nelze předpovědět, o jak velký propad půjde. Na druhou