Search
Close this search box.

FinTech review – AI ovlivní přes polovinu pracovních míst v bankovnictví a další FinTechy novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

AI ovlivní přes polovinu pracovních míst v bankovnictví

Co se stalo:

Více než polovina pracovních míst (54 %) v bankovnictví má vysoký potenciál být automatizována. Jedná se o největší podíl ze všech odvětví. Za vysokým potenciálem stojí současný rozmach umělé inteligence (AI). Ta má změnit finanční odvětví a přinést finančním firmám desítky miliard dolarů zisků.

Co to znamená:

Pokroky v technologiích v minulosti umožnily zrušení dlouho existujících pracovních míst, které ale byly nahrazeny novými. Zaniklo také mnoho firem. Umělá inteligence bude tento cyklus opakovat, možná jej ještě urychlí.

Tato transformace sebou ale přináší několik problémů. Umělá inteligence by sice mohla zvýšit produktivitu, ale přechod na svět „poháněný roboty“ vyvolává otázky týkající se bezpečnosti dat, regulace, dodržování předpisů, etiky a konkurence, které je třeba řešit.

Další FinTech zprávy

Apple vypíná službu Apple Pay Later. Služba, která byla v USA spuštěna v loňském roce, umožnila zákazníkům nakupujícím online požádat o půjčku až do výše 1000 dolarů při placení přes Apple Pay a rozdělit nákup do čtyř stejných splátek během šesti týdnů bez poplatků a úroků. Služba byla v USA ukončena od pondělí, před spuštěním nových funkcí Apple Pay, které se mají objevit v iPhonech letos na podzim.

Téměř polovina hesel se dá prolomit za méně než minutu. Podvodníci potenciálně dokážou prolomit pomocí útoků hrubou silou nebo chytrého hádání během jedné minuty až 45 % hesel. Odborníci na kybernetickou bezpečnost varují, že útočníci nepotřebují k prolomení hesel hluboké znalosti ani drahé vybavení. Výkonný procesor notebooku dokáže najít správnou kombinaci hesla složeného z osmi malých písmen nebo číslic pomocí hrubé síly za pouhých sedm minut. Moderní grafické karty zvládnou stejný úkol za 17 sekund.

Revolut se chce stát nejhodnotnějším FinTechem. Britský FinTech usiluje o ocenění přesahující 40 miliard dolarů v rámci prodeje akcií, který by upevnil jeho status jako nejhodnotnější start-upu v Evropě. Revolut má spolupracovat se společností Morgan Stanley na prodeji existujících akcií v hodnotě přibližně 500 milionů dolarů, včetně akcií v držení zaměstnanců. Ohodnocení ve výši větší než 40 miliard dolarů by bylo nejméně o 20 procent vyšší než ocenění 33 miliard dolarů, kterého Revolut dosáhl při získávání prostředků v roce 2021.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

portu-crypto

#9 – Leden v zeleném

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události

Jak nejlépe časovat trh

Jak co nejlépe časovat trh?

Tento článek je příběhem 3 přátel – Petra, Pavla a Jany. Všichni tři odkládali posledních

Co je dluhopis?

Po představení pojmu akcie je dalším logickým krokem článek o druhém nejznámějším cenném papíru. Jak titulek napovídá, podíváme

cryptocurrencies

#4 – Opatrný optimismus

Vítejte u dalšího vydání Crypto newsletteru. Nově přecházíme na měsíční frekvenci, pojďme se tedy podívat na to nejdůležitější,