Search
Close this search box.

Fintech Review – končí slevové portály a přicházejí nové herní konzole

Fintech Review – končí slevové portály a přicházejí nové konzole

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. ČNB dělá první kroky proti firemním bondům. Těch problematických je až třetina (E15.cz). Národní banka se snaží zkrotit divoký trh spekulativních dluhopisů. Pro začátek vydala stanovisko, které udává doporučení o tom, jaká rizika by měla být zohledňována při nabízení a distribuci dluhopisů.
  2. Platforma Mintos vydělala tolik, co malá banka (Finlord.cz). Mintos je peer to peer platforma, na níž jsou v současnosti umístěny úvěry v objemu 406 milionů eur. Od vzniku platformy v roce 2015 již investoři dosáhli zisku 40,2 milionů eur (cca 1,03 miliardy Kč). Pro srovnání, česká Equa bank vyplatila od roku 2015 investorům a střadatelům 990 milionů korun.
  3. ČNB letos pravděpodobně zvýší úroky jednou, míní člen bankovní rady Holub (ČT24.cz). ČNB podruhé, tentokrát ohledně úrokových sazeb. Podle Holuba dojde ke zvýšení v první polovině roku, protože v druhém pololetí přijde nejistá sezóna brexitu.
  4. Netflix zahájil rok rekordním přírůstkem klientů (ČeskéNoviny.cz). V prvním čtvrtletí získal Netflix 9,6 milionu nových zákazníků. Netflix láká zákazníky na filmy a seriály z vlastní produkce, v druhém čtvrtletí však očekává menší nárůst předplatitelů.
  5. Prodeje aut se na hlavních evropských trzích propadly. Jenom Německo udrželo růst (ČT24.cz). Zatímco minulý týden jsme chválili Škodu za nárůst prodejů v Evropě, celkový prodej automobilů meziročně klesl o 3,3 procenta na 4,03 milionu vozů. Růstu se dočkalo pouze Německo s 0,2% nárůstem.
  6. Ceny hypoték klesají, sazby se však různí. Ty s trojkou vpředu nebrat, radí expert (Aktuálně.cz). Josef Rajdl, hlavní analytik společnosti Fincentrum, říká, že je dobré banku pečlivě vybírat. Od března se prý prohloubily rozdíly mezi úrokovými sazbami jednotlivých bank.
  7. Slevový trh nepřežil desetiletí (E15.cz). Rok po vzniku prvního slevového portálu Slevomat.cz bylo na trhu 222 slevových portálů. Dnes Slevomat.cz nemá konkurenci, a i tak mění obchodní strategii.
  8. Nová generace herních konzolí se blíží. Sony potvrdilo PlayStation 5 s podporou her z předchozí verze (CzechCrunch.cz). Současné generace konzole Sony prodalo 92 milionů kusů za 6 let. Nová konzole bude podporovat nejnovější technologii ray tracing, ale také starší hry ze současné generace.
  9. Dvanáctihodinové směny šest dní v týdnu. Spoluzakladatel Alibaby podpořil systém 996 (iRozhlas.cz). Práce od devíti do devíti a šest dní v týdnu je podle Jacka Ma požehnání. Bez tohoto systému by podle něj čínská ekonomika ztratila vitalitu a impulz.
  10. Kdo zaplatí novou Notre-Dame? Tycooni luxusu slíbili už 500 milionů eur (Forbes.cz). Rodina Françoise Pinaulta, která ovládá mimo jiné značku Gucci, přislíbila dar 100 milionů eur. Vzápětí ji předběhl miliardář Bernard Arnault, jenž řídí například značky Louis Vuitton či Christian Dior, s nabídkou 200 milionů eur. Se stejným darem přišla rodina Bettencourt-Meyersových, hlavních akcionářů kosmetického koncernu L’Oréal.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

bitcoin-etf-crypto-nl

#5 – Nahoru a dolu

Vítejte u čtení dalšího Crypto newsletteru. Přinášíme vám shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za poslední týdny dělo ve