Search
Close this search box.

FinTech review – Příjmy FinTechů dosáhnou na 32 bilionů korun a další FinTech novinky

fintech-review-05-05-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Příjmy z FinTech odvětví vzrostou do roku 2030 šestinásobně na 32 bilionů korun.

Co se stalo:

Nový report společností Boston Consulting Group (BCG) a QED Investors uvadí, že do roku 2030 vzrostou celosvětové příjmy z oboru finančních technologií z 245 miliard dolarů (5,2 bilionů korun) až na 1,5 bilionu dolarů (32 bilionů korun).

Zpráva také uvádí, že FinTechový sektor, který má v současnosti na celosvětových tržbách z finančních služeb ve výši 12,5 bilionu dolarů 2% podíl, vzroste až na 7 %.

Co to znamená:

Rok 2022 byl pro FinTechové firmy velmi těžký, finančně technologické společnosti často ztratily i více než polovinu své tržní hodnoty. Podle zmíněného průzkumu byl tento propad ale pouze krátkodobou korekcí v jinak dlouhodobě pozitivní trajektorii.

Asie a Tichomoří prý předstihnou USA a stanou se tak do roku 2030 největším světovým FinTechovým trhem. Tento růst bude tažen především rozvíjejícími se ekonomikami, jako jsou Čína, Indie a Indonésie, ve kterých žije mnoho lidí s často žádnými zkušenostmi s bankovnictvím, vysoký počet malých a středních podniků a rostoucí počet technicky zdatné mládeže a střední třídy.

Další FinTech zprávy

Do spořícího účtu od Applu vložili lidé za týden 1 miliardu dolarů. V přepočtu 21 miliard korun poslali zákazníci do nového produktu technologického giganta pouze týden po spuštění. Pro věrné uživatele zařízeních od Applu může spořicí účet nabídnout nejen zajímave zhodnocení hotovosti, které je momentálně na úrovni 4,15 %, ale také bezpečný přístav během krachů amerických bank z poslední doby.

Revolut bude nově působit v Brazílii. Jedná se o první zemi Latinské ameriky, kde tento původně britský FinTech bude nabízet své služby. Firma zákazníkům nabídne multiměnový účet, debitní kartu, směny měn a také možnost nakupovat kryptoměny.

Microsoft plánuje spustit možnost plateb v Microsoft Teams. Firma na projektu spolupracuje s platformami Stripe, PayPal a GoDaddy. Díky nové funkci budou moci severoamerické firmy přijímat platby kartou v reálném čase přímo na platformě Teams při pořádání virtuálních schůzek, akcí a kurzů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investováním za svými cíli

Portu přidává novou funkci v podobě nástroje plánování portfolia. Investorům se otevřela možnost takzvaného „goal-based“ investování,

cryptonight

#16 – První prohra SEC?

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn

futures kontrakty

Jak fungují futures kontrakty?

S pojmem futures kontrakty se především díky Bitcoinu setkáváme častěji než kdy dříve. Rozhodnutí skupiny CME, která umožnila

DIP - jak vyuzit Portu na duchod

Jak naplno využít důchodový účet Portu

Pokud jste si právě založili důchodový účet (DIP) u Portu a zajímá vás, jak s jeho pomocí začít investovat na stáří a využít všech jeho výhod, jste tu správně. V následujícím článku vám ukážeme několik tipů, které vám pomohou s využíváním vašeho důchodového účtu naplno.