Search
Close this search box.

FinTech review – Příjmy FinTechů dosáhnou na 32 bilionů korun a další FinTech novinky

fintech-review-05-05-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Příjmy z FinTech odvětví vzrostou do roku 2030 šestinásobně na 32 bilionů korun.

Co se stalo:

Nový report společností Boston Consulting Group (BCG) a QED Investors uvadí, že do roku 2030 vzrostou celosvětové příjmy z oboru finančních technologií z 245 miliard dolarů (5,2 bilionů korun) až na 1,5 bilionu dolarů (32 bilionů korun).

Zpráva také uvádí, že FinTechový sektor, který má v současnosti na celosvětových tržbách z finančních služeb ve výši 12,5 bilionu dolarů 2% podíl, vzroste až na 7 %.

Co to znamená:

Rok 2022 byl pro FinTechové firmy velmi těžký, finančně technologické společnosti často ztratily i více než polovinu své tržní hodnoty. Podle zmíněného průzkumu byl tento propad ale pouze krátkodobou korekcí v jinak dlouhodobě pozitivní trajektorii.

Asie a Tichomoří prý předstihnou USA a stanou se tak do roku 2030 největším světovým FinTechovým trhem. Tento růst bude tažen především rozvíjejícími se ekonomikami, jako jsou Čína, Indie a Indonésie, ve kterých žije mnoho lidí s často žádnými zkušenostmi s bankovnictvím, vysoký počet malých a středních podniků a rostoucí počet technicky zdatné mládeže a střední třídy.

Další FinTech zprávy

Do spořícího účtu od Applu vložili lidé za týden 1 miliardu dolarů. V přepočtu 21 miliard korun poslali zákazníci do nového produktu technologického giganta pouze týden po spuštění. Pro věrné uživatele zařízeních od Applu může spořicí účet nabídnout nejen zajímave zhodnocení hotovosti, které je momentálně na úrovni 4,15 %, ale také bezpečný přístav během krachů amerických bank z poslední doby.

Revolut bude nově působit v Brazílii. Jedná se o první zemi Latinské ameriky, kde tento původně britský FinTech bude nabízet své služby. Firma zákazníkům nabídne multiměnový účet, debitní kartu, směny měn a také možnost nakupovat kryptoměny.

Microsoft plánuje spustit možnost plateb v Microsoft Teams. Firma na projektu spolupracuje s platformami Stripe, PayPal a GoDaddy. Díky nové funkci budou moci severoamerické firmy přijímat platby kartou v reálném čase přímo na platformě Teams při pořádání virtuálních schůzek, akcí a kurzů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Vínová Alfa vítězem soutěže Automobilové klenoty

V sobotu 27. 4. 2024 se v areálu resortu Golf Galerie Hostivař konal již čtvrtý ročník oblíbené soutěže elegance zvaný Automobilové klenoty. Při noblesní příležitosti jsme představili naši Alfu Romeo 1900C Pininfarina Coupé a získali první cenu v kategorii poválečných automobilů.

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #6: Letní přehled

Wall Street už nesdílí nadšení malých investorů. Na vývoji indexů se to po několika měsících růstu odráží v červených číslech. Výsledková sezóna ale přinesla také mnoho překvapení. V letním přehledu jsme se podívali na nejnovější makro data, očekávané reakce centrálních bank a výkonnost firem, které přepisují fungování svého odvětví.

Rozhovor s investorem Pavlem

Rozhovor s investorem Pavlem

Pavel má s investováním zkušenosti již z dřívější doby, plané sliby ho ale na dlouhou dobu odradily. Protože

Makléř – 9. díl: Propouštění

Ondru překvapila skvělá organizace propouštění. Fungovalo tak, jako všechno ostatní v Gold & Company – efektivně, chladně a