Search
Close this search box.

FinTech review – Revolut dosáhl na rekordní výsledky a další FinTechy novinky

revolut

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Revolut dosáhl v roce 2023 na rekordní výsledky

Co se stalo:

FinTechový gigant Revolut dosáhl v roce 2023 rekordního zisku 545 milionů dolarů. Výnosy firmy se v průběhu uplynulého roku zvýšily o 95 % z 1,1 miliardy dolarů v roce 2022 na 2,2 miliardy dolarů, k čemuž přispěl rekordní nábor klientů a vyšší úrokové sazby. Revolut získal v loňském roce celosvětově téměř 12 milionů nových zákazníků, což je nejvyšší meziroční nárůst v historii společnosti, a v roce 2023 tak dosáhl na celkový počet 38 milionů zákazníků. Koncem června 2024 měla firma už dokonce přes 45 milionů uživatelů.

Co to znamená:

K lepším hospodářským výsledkům přispělo i to, že stále více zákazníků využívá služeb Revolutu prostřednictvím placeného předplatného – počet zákazníků, kteří si zvolili placený tarif, vzrostl o 41 %. Působivé je, že 70 % nových zákazníků se připojilo organicky nebo jim FinTech doporučil někdo, koho znají. Růst byl ale podpořen i dalšími investicemi do marketingových a prodejních aktivit.

Revolut v současné době spolupracuje se společností Morgan Stanley na prodeji stávajících akcií v hodnotě přibližně 500 milionů dolarů, ve snaze zvýšit své ocenění na 40 miliard dolarů. To přichází poté, co investorské přehodnocení na začátku tohoto roku stanovilo ocenění Revolutu na 25,7 miliardy dolarů, což bylo stále méně než ocenění v roce 2021 ve výši 33 miliard dolarů.

Další FinTech zprávy

Začíná platit směrnice EU o kryptoaktivech (MiCA). Nová pravidla se dotknou hlavně kryptoměnových burz a směnáren a týkat se budou zejména stablecoinů. Některé kryptoburzy podnikající v prostoru EU již začaly s implementací jednotlivých pravidel například tím, že delistovaly Tether, který daná nařízení porušuje. Řada stablecoinových firem v návaznosti na to uvažuje o kompletním odchodu z evropského trhu.

Klienti britských bank se potýkali se zpožděním plateb. Tisíce klientů velkých bank postihly problémy s platbami, často kvůli nim lidé nedostali výplatu. Problémy vyplývaly z problému se systémem rychlých plateb. V souvislosti s tím nemohli klienti banky HSBC přistupovat ke svým účtům online a prostřednictvím mobilní aplikace.

Na Filipínách zaplatí lidé platby státu pomocí kryptoměn. Filipínské úřady před pár dny oficiálně schválily možnost platit odvody do sociálního systému skrze stablecoin Tether. Novou možnost kryptoměnových plateb umožní tamním obyvatelům platit příspěvky na sociální zabezpečení a zaměstnanecké náhrady.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Seriál o českém fintechu: Invester

Kromě toho, že se vám vytrvale staráme o investiční portfolia, tak také sledujeme českou fintech scénu. Momentálně nás

Nejdražší vozy roku 2019

Jak všichni víme, mnoho zásadních obchodů s klasickými vozy je realizováno s pomocí aukčních domů. Po celém světě se koná

Portu Gallery numismatika

Numismatika jako investice

V době zvýšené volatility na trzích můžeme sledovat odklon od tradičních investic, jako jsou například akcie, k investicím