Search
Close this search box.

Portu Gallery Newsletter #4

Poslední prázdninový měsíc bude ve znamení dalších investičních úpisů, ale především naší první výstavy. Těšíte se?

Novinky & zajímavosti

Přijďte si osobně prohlédnout svoji investici!

Máte první příležitost si prohlédnout pohromadě všechny upisované předměty na Portu Gallery a ještě jeden malý bonus navíc. Čeká nás totiž první oficiální výstava Portu Gallery. Konat se bude od 11. 8. do 18. 8. 2021 v Jiri Svestka Gallery v Praze. Každý den bude k dispozici alespoň jeden ze zástupců Portu Gallery, který vás provede výstavou a zodpoví vaše otázky. Těšit se můžete na díla od Matyáše Chocholy, Kataríny Poliačikové, 12 Modrých Mauritiů POST PAID, hodinky Rolex, nebo třeba modré safíry či sérii stokorunových bankovek platných na našem území od roku 1800 do roku 2019.


Přehled otevírací doby

středa 11. 8. – 14:00 – 20:00
čtvrtek 12. 8. – 10:00 – 14:00
pátek 13. 8. – 14:00 – 20:00
sobota 14. 8. – 10:00 – 20:00
neděle 15. 8. – 10:00 – 20:00
pondělí 16. 8. – 14:00 – 20:00
úterý 17. 8. – 14:00 – 20:00
středa 18. 8. – 14:00 – 20:00

Pokud byste přeci jen nemohli dorazit osobně, připravujeme pro vás na našich sociálních sítích ve čtvrtek 12. 8. livestream s komentovanou prohlídkou celé výstavy.

Kára day za účasti Portu Gallery

V sobotu 31. 7. se na polygonu v Hradci Králové konal sraz příznivců automobilů a fanoušků pořadu Ukaž Káru. Na Portu Gallery máme hned několik zajímavých sběratelských automobilů a jeden z nich se i v pořadu objevil. I proto jsme na takové akci nemohli chybět. Stánek Portu Gallery s BMW E30 M3 z roku 1987 a Porsche 911 Clubsport z roku 1989 budil pozornost a fanoušci klasických automobilů si tak jistě přišli na své. Byli jste mezi nimi? Dejte nám vědět a označte nás na sociálních sítích.

Losování výherců soutěže o pět stokorun emitovaných roku 1953

Investovali jste do posledního úpisu série stokorunových bankovek? Každý investor, který zadal pokyn v minimální výši 1 000 Kč, se automaticky dostal do slosování o pět exemplářů oboustranně bezvadně zachovalých stokorun emitovaných roku 1953. Losování soutěže proběhne živě tento pátek 6. 8. od 15:00 na Facebooku Portu Gallery.

Nerozbalená videohra Super Mario 64 z roku 1996 se vydražila za 1,56 milionu dolarů 

Nerozbalená videohra Super Mario 64 z roku 1996 od japonské společnosti Nintendo se v Dallasu vydražila za 1,56 milionu dolarů. V dražbě byl překonán rekord za jedinou videohru, uvedla aukční síň Heritage Auctions.

Super Mario 64 byla nejprodávanější videohra pro konzoli Nintendo 64. Italský instalatér Mario se zde poprvé předvedl ve třech rozměrech, připomněla v prohlášení společnost Heritage Auctions.

Předchozí rekord držela pouhé tři dny od minulého pátku nerozbalená Legend of the Zelda, která se vydražila za 870 000 dolarů. Tato videohra se vyráběla jen několik měsíců v roce 1987. Před ní první příčku od dubna opanovala nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986. Všechny tři hry pochází z produkce Nintendo.

Z našeho blogu

Jízdy snů

Klasická auta jsou sice zejména v poslední době pro mnohé alternativní možností investování finančních prostředků, ovšem jejich primárním účelem je jezdit. Vydejte se s námi na jízdu snů všech nadšenců.

 

Co byste měli vědět, než začnete investovat do umění

V poslední době se investování do umění stává poměrně trendová záležitost. Čím je investování do umění specifické a na co bychom měli pamatovat?

Co nás čeká v srpnu na Portu Gallery

V srpnu nás na Portu Gallery čeká opět několik zajímavých investičních úpisů. Již tento čtvrtek 5. 8. od 18:00 budete mit unikátní příležitost investovat do vertikální kolekce vín Chateau Lafite Rothschild 1970-2017. Následovat bude 12. 8. druhý z lotů modrých safírů. Další týden, konkrétně 19. 8., jsme si pro vás připravili překvapení, které odhalíme v den zahájení výstavy Portu Gallery. Srpen poté uzavře 26. 8. úpis obrazů od jednoho současného populárního umělce.

Chateau Lafite Rothschild Vertical Selection 1970-2017

Začátek úpisu: 5. 8. 2021 v 18:00
Cílová částka:  1 830 000 Kč

Přinášíme vám unikátní příležitost investovat do výběru 48 kusů francouzských vín Chateau Lafite Rothschild v ročnících 1970-2017. Dostupnost této vertikální kolekce z proslulé bordeauxské oblasti Pauillac na českém trhu je naprosto unikátní a vy se díky Portu Gallery můžete stát součástí dlouhé historie tohoto skvostného vinařství.

Slavné Chateau vedl do roku 2018 podle tradičních metod a s úzkostlivou péčí pro barona Erica z francouzské větve Rothschildů Charles Chevalier. V polovině sedmdesátých let minulého století přitom došlo ke změně výrobního stylu, kdy bylo učiněno rozhodnutí ponechat vína v sudech kratší dobu. Pod vedením Chevaliera se vína stala naprosto perfektní, často jsou považovány za nejlepší ze všech vinic 1. třídy vzrůstu. Bohaté kořeněné ovocné aroma podpořené vyzrálými dobovými tříslovinami z něj dělá víno s nesrovnatelnou delikátností. Před třemi lety převzala vedení vinařství baronova dcera Saskia s cílem zachovat rodinné dědictví a know-how.

Lafite obsazuje v seznamu nejlepších vinařství nejvyšší pozice nepřetržitě již od roku 1855, kdy byl seznam poprvé zveřejněn a po celém světě je považován za legendu. Vinice usedlosti se rozkládají na nejmírnějších pahorcích obce Pauillac tvořené z hlubokých vrstev jemného štěrku, ty profitují z ideálního slunečního svitu. Tato půda má jedinečné vlastnosti a víno vyráběné z révy, jež na ní roste, představuje ve světě znalců absolutní standard dokonalosti. Díky správě vinařství rodinou Rothschildových, která usedlost modernizovala jak v estetickém smyslu, tak v oblasti praktické účelnosti, patří sklepy Lafite k největším architektonickým zajímavostem bordeauxského regionu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Top 3 podle Zuzany Mory

Spolu se spuštěním možnosti investovat do individuálně složených strategií Portu připravilo investiční sérii rozhovorů „Top

Bacíková INEV

Finanční vzdělávání ve školách

Finanční vzdělávání ve školách nestíhá tempu moderních technologií a vymožeností, které 21. století přináší. Do Portu Podcastu jsme pozvali Martinu Bacíkovou, která v roce 2016 založila Institut ekonomického vzdělávání (INEV).

strategie rozvojové trhy

Strategie: Akcie rozvojových zemí

Investice do společností z rozvojových zemí přináší příležitost, jak diverzifikovat své portfolio a zároveň zvýšit šanci na dosahování