Search
Close this search box.

7 jednoduchých argumentů, jakými přesvědčit vaše přátele k investování na Portu

Chtěli byste svým přátelům nebo blízkým udělat radost, protože je máte rádi? Co takhle začít tím, že jim pomůžete začít investovat a rovnou jim darujete tří měsíce bez poplatku? Říká se přeci „sharing is caring“ (sdílení je pečování), tak proč se s přáteli nepodělit místo svačiny třeba o Portu? Abychom vám to usnadnili, tak jsme pro vás připravili pár argumentů, na které by vaši přátelé mohli slyšet. Navíc za vaši dobrotu získáte za každého doporučeného investora 3 měsíce bez poplatku v rámci programu Pozvi přátele.

Argument #1: „S Portu můžete investovat, i když o investování nic nevíte.”

Zvažuje vaše rodina nebo přátelé investování, ale nevědí, jak na to? Přesně proto vzniklo Portu. Portfolia na Portu jsou vytvořena tak, aby se jeho uživatelé nemuseli o nic starat. Mohou si je tedy založit i ti s minimální nebo žádnou znalostí trhu. Poté si jednoduše rozvrhnou, kolik peněz chtějí měsíčně (případně jednorázově) investovat, a pak už stačí pouze sledovat, jak budou vložené peníze pracovat za ně. A pokud se o investování a akciových trzích chtějí dozvědět něco víc, mohou číst náš blog.

Argument #2: „Investování na Portu vás stojí jenom 1 % z objemu investice ročně.”

Mnoho lidí často odradí, kolik peněz si investiční společnost za zprostředkování investic účtuje. Třeba při investování do podílových fondů investoři zaplatí vstupní poplatek 3% z hodnoty investice, pak pravidelný správní poplatek kolem 1,5% ročně a výjimkou nejsou ani výstupní poplatky. Portu poplatek 1 % ročně z hodnoty spravovaného majetku je jasným trhákem mezi poplatky. Žádné další skryté vstupní a výstupní poplatky nebo poplatky z nadvýnosů. Prostě a jednoduše 1 % a nic víc.

Argument #3: „Portu si můžete založit už za 5 minut, ale jestli potřebujete času víc, tak nemusíte spěchat.”

Pozitivní je i to, že za jak dlouho si Portu založíte, závisí hlavně na vás. Konkrétně na tom, jak rychle budete přemýšlet při vyplňování základních údajů a investičního dotazníku. Někdo si rád nechá na otázky dostatek času, jiný je s tím hotov raz dva. Tak jako tak se to, co by se jinak muselo vyřizovat na pobočce, zvládne online. A to přibližně za 5 – 15 minut. Pokud jste tedy chroničtí nestíhači, kteří nemají čas jít ani k doktorovi, Portu je ideální možnost, jak se rychle stát investorem.

Argument #4: „K investování vám stačí tisícikoruna.”

Vaši blízcí by možná i rádi investovali, ale argumentují nedostatkem peněz? Velikost investice je ovšem jenom na nich. Vzhledem k nákladům na otevření účtu je nastaven minimální vklad 1,000 Kč, žádná jiná omezení ale nejsou. Ideální je investovat tolik, kolik oni sami uznají za vhodné – můžou to být tisíce i miliony. Investovanou částku je potom možné v čase měnit. Každopádně Portu umí diverzifikovaně zainvestovat (tzn. s rozložením rizika) částku od jedné tisícovky, a to prostě v Česku kde kdo nedokáže.

Argument #5: „Portu je novátorská a revoluční služba, která má ale za sebou silného partnera.”

Přestože jsme my Češi k novým projektům někdy skeptičtí, i v České republice lidé postupně objevují klady investování. Nejlepší je ovšem skvělé projekty podchytit hned na začátku. Portu je novinkou na trhu, zároveň také první vlaštovkou svého druhu a jediným robo-advisorem v Česku. Stojí za ní jedna z největších středoevropských investičních skupin, WOOD & Company, která se na trhu pohybuje téměř 30 let a svým klientům spravuje investice ve výši přes 13 miliard korun.

Argument #6: „Při zakládání i spravování účtu nemusíte s nikým mluvit. Pokud tedy vyloženě nechcete.”

Další výhoda, kterou Portu má, je možnost založit si portfolio online, bez nutnosti chodit na pobočku. Nemusíte tak plánovat schůzku s jediným člověkem a Portu si můžete založit třeba v 10 večer nebo v 6 ráno. Na druhou stranu, pokud si s někým popovídat chcete, experti z Portu jsou vám k dispozici.

Argument #7: „Správcovský poplatek 1 % má ve výsledku větší dopad, než byste čekali.”

Říká se, že „halíře dělají talíře“ a v investování to platí dvojnásob. Pokud na poplatcích ušetříte 1 % až 5 % z hodnoty investice ročně, tak při investičním horizontu 30 let, průměrném růstu 7 % a počáteční investici 30.000 Kč může vaše portfolio vydělat o desítky tisíc víc. Přesvědčit se o tom můžete tady.

Už jsou vaši přátelé pro Portu nadšeni stejně jako vy? Nezapomeňte jim poslat pozvánku, abyste mohli investovat tři měsíce zdarma. Protože halíře…

 

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

  • Článek není investičním doporučením
  • Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
  • Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
  • Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
  • Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme

 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Malý, ale šikovný MINI

Jelikož naší flotilu nedávno obohatilo jedno parádní Mini Cooper S, je určitě správný čas se

znamky

Vzácné známky trhají aukční rekordy i v roce 2024!

Většina lidí je toho názoru, že sbírání známek je mrtvé. Jenže tento názor přetrvává již déle než 100 let! Jenže po více než 180 letech od vydání první známky je sbírání stále velmi živé, o čemž svědčí téměř vyprodané aukce po celém světě a rekordní ceny, které vzácné známky dosahují.

šťastná holka

Lze za peníze koupit štěstí?

„Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné,“ zní jeden z nesmrtelných citátů slavného německého spisovatele. Erich Maria