Search
Close this search box.

FinTech review – Apple spouští službu Tap to Cash a další FinTechy novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Apple spouští službu Tap to Cash

Co se stalo:

Apple představil funkci Tap to Cash, která umožní posílat si navzájem peníze pouhým klepnutím na iPhone. Funkce, která byla zavedena jako součást iOS 18, umožní uživatelům posílat a přijímat Apple Cash pouhým přiložením dvou Apple zařízení k sobě.

Co to znamená:

Apple se o této funkci zmínil během konference WWDC jen velmi stručně a nezmínil se o žádných potenciálních bezpečnostních rizicích. Firma funkci pouze označila za „soukromou“ a uvedla, že pro její používání nebudete muset sdílet osobní údaje.

Pomocí funkce Tap to Cash budou moci uživatelé posílat a přijímat peníze, aniž by museli sdílet telefonní čísla. Pomocí této funkce tak půjde někomu jednoduše zaplatit například za večeři nebo si koupit něco v tzv. garážovém prodeji. Novinka ale bude zatím dostupná pouze v USA.

Další FinTech zprávy

Wells Fargo propustilo zaměstnance za „simulaci“ práce. Více než desítka zaměstnanců banky z oddělení správy majetku a investic byla propuštěna po prověření obvinění, která se týkala simulace činnosti na klávesnici a vytvářela dojem aktivní práce. Některé velké společnosti používají stále sofistikovanější nástroje pro sledování zaměstnanců. Tyto služby mohou sledovat stisknuté klávesy a pohyby očí, pořizovat snímky obrazovky a zaznamenávat navštívené webové stránky. Vyvinuly se však také technologie, které umožňují vyhnout se sledování, včetně takzvaných „mouse jigglers“, jejichž cílem je vyvolat zdání, že počítače jsou aktivně používány.

FinTech po propadu ocenění a omezení financování dosáhl dna. Odvětví finančních technologií se dostává do nového normálu poté, co podle řady vedoucích pracovníků a investorů toto odvětví dosáhlo na své dno. Valuace mnoha FinTechů spadlo z neudržitelně vysokých hodnot z období největšího rozkvětu odvětví v letech 2020 a 2021. Dopad vyšších úrokových sazeb znamená, že i pro ty nejžhavější a nejrychleji rostoucí hráče je obtížné získat financování – nebo je nabízeno za nižší ceny než dříve.

Digitální libra nebude vyžadovat nové platební systémy. Jakákoli budoucí digitální měna centrální banky (CBDC) bude muset být ve Velký Británii použitelná pro každodenní platby v obchodech. Podle studie britské centrální banky by v současnosti využívané platební terminály v zásadě mohly být použity i k platbám v digitálních librách.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jak ukázat dětem hodnotu peněz?

Pokud děti poznají hodnotu peněz, bude pro rodiče mnohem jednodušší jim vysvětlit, proč není jejich dům stejně velký