FinTech review – Banky ztrácí klienty kvůli špatné zákaznické zkušenosti a další FinTech novinky

fintech-reviewa-06-16-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Banky přicházejí o 20 % klientů kvůli špatné zákaznické zkušenosti

Co se stalo:

Nedávno publikovaná studie odhalila, že v bankách po celém světě klesá míra udržení zákazníků až o 20 %. Důvodem je to, že se tradičním bankovním institucím nedaří zavádět technologické inovace.

Banky totiž přehlížejí to, jakou poskytují zákaznickou zkušenost a v nabídce produktů a služeb silně zaostávají za svými digitálními konkurenty.

Co to znamená:

Banky musí přemýšlet o řešení problémů tak, aby zákazníkům usnadnily život. To je výhodné jak pro banku, tak i pro zákazníka, který díky tomu bude časem loajálnější.

V důsledku toho se až 74 % starších bank pokouší v roce 2023 urychlit digitální transformaci. Na druhou stranu tomu brání řada lidských a strukturálních překážek. K jejich překonání musí vedoucí představitelé bank změnit své uvažování. Jenom tak se jim podaří prosadit změny v bankovnictví a finančních službách, které spotřebitelé stále více a více vyžadují.

Další FinTech zprávy

Platební karty pro zrakově postižené. Kreditní, debetní a předplacené karty banky Westpac budou obsahovat nové prvky, včetně různých zářezů podél hran karet, které zákazníkům umožní rozpoznat platební karty od sebe pouhým dotykem.

JPMorgan představí nastroj pro udržitelné investování. Sada produktů navržená pro institucionální investory kombinuje data z Bloomberg, Equileap, FactSet, ISS ESG, MSCI, RepRisk, Revelio Labs, S&P Global a Sustainalytics s množstvím nástrojů pro vlastní analýzy, bodování, výběr akcií, sledování shody a podávání zpráv.

Binance.US pozastavuje dolarové vklady. Několik dní poté, co největší kryptoměnovou burzu na světě Binance zažalovala Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC), její americká pobočka oznámila, že pozastavuje dolarové vklady, a že její bankovní partneři se chystají pozastavit kanály pro výběr dolarů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Je libo něco z Mnichova?

Vozy značky BMW se zejména v Evropě těší velké oblibě. S tím, jak stárnou generace

Jak začít investovat

Jak začít investovat?

Mluví se kolem vás o investicích či rostoucí inflaci a máte pocit, že se o

zavádějící grafy

Zavádějící grafy

V nedávném článku jsme si ukázali několik grafů, které by měl každý investor znát. Jednalo se především o