Search
Close this search box.

FinTech review – Banky ztrácí klienty kvůli špatné zákaznické zkušenosti a další FinTech novinky

fintech-reviewa-06-16-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Banky přicházejí o 20 % klientů kvůli špatné zákaznické zkušenosti

Co se stalo:

Nedávno publikovaná studie odhalila, že v bankách po celém světě klesá míra udržení zákazníků až o 20 %. Důvodem je to, že se tradičním bankovním institucím nedaří zavádět technologické inovace.

Banky totiž přehlížejí to, jakou poskytují zákaznickou zkušenost a v nabídce produktů a služeb silně zaostávají za svými digitálními konkurenty.

Co to znamená:

Banky musí přemýšlet o řešení problémů tak, aby zákazníkům usnadnily život. To je výhodné jak pro banku, tak i pro zákazníka, který díky tomu bude časem loajálnější.

V důsledku toho se až 74 % starších bank pokouší v roce 2023 urychlit digitální transformaci. Na druhou stranu tomu brání řada lidských a strukturálních překážek. K jejich překonání musí vedoucí představitelé bank změnit své uvažování. Jenom tak se jim podaří prosadit změny v bankovnictví a finančních službách, které spotřebitelé stále více a více vyžadují.

Další FinTech zprávy

Platební karty pro zrakově postižené. Kreditní, debetní a předplacené karty banky Westpac budou obsahovat nové prvky, včetně různých zářezů podél hran karet, které zákazníkům umožní rozpoznat platební karty od sebe pouhým dotykem.

JPMorgan představí nastroj pro udržitelné investování. Sada produktů navržená pro institucionální investory kombinuje data z Bloomberg, Equileap, FactSet, ISS ESG, MSCI, RepRisk, Revelio Labs, S&P Global a Sustainalytics s množstvím nástrojů pro vlastní analýzy, bodování, výběr akcií, sledování shody a podávání zpráv.

Binance.US pozastavuje dolarové vklady. Několik dní poté, co největší kryptoměnovou burzu na světě Binance zažalovala Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC), její americká pobočka oznámila, že pozastavuje dolarové vklady, a že její bankovní partneři se chystají pozastavit kanály pro výběr dolarů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jste připraveni na krach trhu?

Žádný expert nedokáže předpovědět, kdy krach přijde. Stejně tak nelze předpovědět, o jak velký propad

Jak si vytvořit investiční plán?

Několikrát jsme zmiňovali, jak je důležité mít investiční plán a zvolit si správnou strategii k dosažení svých cílů

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #1: Lednový přehled

První díl měsíčního souhrnu z investičních parketů, financí a byznysu je tady! Analytický tým investiční platformy Portu ve složení Lukáš Raška, Marek Pokorný a Marek Malina vám budou každý měsíc přinášet shrnutí toho nejdůležitějšího.