Search
Close this search box.

Fintech Review – Bitcoin, zrychlení české ekonomiky, dluhopisy českých firem

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Česká ekonomika zrychlila ve 3. čtvrtletí meziroční růst na 5 procent. Táhla ji hlavně spotřeba domácností a investice.
  2. Bitcoin zdolal i hranici 11 tisíc dolarů, následně klesl. Cenu ženou nahoru investoři, kteří věří v rychlé zhodnocení.
  3. FED nakonec od myšlenky vyvíjet vlastní digitální měnou upouští. S blockchain technologií, která je v rámci obchodování s digitálními měnami používána, však nadále pracovat bude.
  4. Po Sazce a PPF si pro miliardy na dluhopisový trh došlo také Tesařovo Energo-Pro. Jedním z hlavních důvodů, proč se firmy miliardářů rozhodly vydávat vlastní dluhopisy právě teď, je budoucí růst úrokových sazeb v Česku.
  5. Samsung vyvinul technologii, která zkrátí čas nabíjení mobilních telefonů na dvanáct minut. Výzkumníci chtějí nahradit baterie, které jsou doposud vyráběny na bázi lithium-iontových technologií, grafenem.
  6. Francouzská banka Société Générale uzavírá 15 % svých poboček. Zhruba 300 kamenných poboček bude v rámci programu zlepšení ziskovosti uzavřeno, ušetřené peníze poputují na digitalizaci služeb.
  7. Český startup Paystory pomáhá řešit problém nedostatku informací v transakční historii bankovních účtů. Cílem startupu je upravit produkt do univerzální podoby, aby jej mohla využívat každá banka i ostatní fintechové subjekty.
  8. Fintechový startup Veem, umožňující jednodušší a levnější mezinárodní platby pro malé a střední podniky, otevřel své vývojářské API prostředí. Tím mohou vývojáři napojit Veem na kterýkoliv software.
  9. Infosys spouští Finacle Trade Connect, čímž umožní bankám propojení pomocí Blockchain technologie. Technologii bude testovat 11 zatím nejmenovaných bank.
  10. Partner Genesis Capital: Investovat do firem je risk. Musí mít očekávaný roční výnos aspoň 20 procent. Ondřej Vičar v rozhovoru pro HN hodnotí některé investice a komentuje strategii fondu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu se osamostatňuje

Online investiční platforma Portu vyrostla a odděluje se od společnosti WOOD & Company Financial Services.