FinTech review – Studie BlackRocku radí mít v portfoliu Bitcoiny a další FinTech novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Studie společnosti BlackRock doporučuje pro optimální portfolio alokaci 84,9 % Bitcoinů

Co se stalo:

Společnost BlackRock, největší a nejvlivnější správce aktiv na světě, ve své studii o alokaci aktiv uvádí, že Bitcoin by měl být pro investory usilující o maximalizaci výnosů velmi důležitý. Studie, publikovaná už v roce 2022, se teď znovu dostala do světla reflektorů.

Zjištění BlackRocku ukazují, že pro portfolio 60-40 (60 % akcií a 40 % dluhopisů) s pevnou averzí k riziku γ = 1,50 je optimální alokace Bitcoinu ohromujících 84,9 %. Zbývajících 15,1 % autoři studie radí rozdělit mezi akcie a dluhopisy.

Co to znamená:

Názory BlackRocku na Bitcoin se v posledních letech výrazně změnily. Ještě v roce 2017 ředitel firmy Larry Fink označil nejstarší kryptoměnu za „index praní špinavých peněz“. Od té doby ale změnil názor jak on, tak celá společnost a v červenci 2023 BlackRock podal u americké Komise pro cenné papíry a burzy žádost o vytvoření spotového ETF na Bitcoiny.

V Evropě už se dá do Bitcoinu investovat prostřednictvím takzvaných ETP. To sebou nese řadu výhod, v Česku tak třeba díky tomu můžete využít hodnotový a časový test. Pomocí ETP můžete investovat i díky službě Portu Crypto.

Další FinTech zprávy:

Investice do FinTechů klesly o 17 %. Globální financování FinTechů v první polovině roku 2023 kleslo na 52,4 miliardy dolarů, což je o 17 % méně než ve druhé polovině roku 2022. Největší podíl investic připadá na USA. V Evropy, na Blízkém východě a Africe klesly investice do FinTechů na méně než polovinu.

Francouzský úřad pro ochranu soukromí zpochybňuje legálnost Worldcoinu. Kryptoměna Worldcoin, o které jsme psali třeba v našem týdením newsletteru, se dostala do pozornosti francouzského úřadu, protože její shromažďování biometrických údajů se „zdá být sporné.“

Australský regulátor žaluje brokera eToro. Australská komise pro cenné papíry a investice žaluje online investiční platformu kvůli údajnému selhání čestného a spravedlivého jednání při prodeji jejího produktu CFD (contract for differences), v jehož důsledku 77 % retailových klientů přišlo o peníze.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jak nejlépe časovat trh

Jak co nejlépe časovat trh?

Tento článek je příběhem 3 přátel – Petra, Pavla a Jany. Všichni tři odkládali posledních

savings kids

Investovat dětem má smysl

Nevíte jistě, jestli má cenu dávat dětem peníze stranou? Více než dvě třetiny rodičů pro budoucnost svých dětí

opce

Jak fungují opce?

Opce, na které můžete často narazit pod anglickým slovíčkem „options“, jsou finančním nástrojem, který svému majiteli umožňuje obchodovat