Search
Close this search box.

Fintech review – Veganský burger a velká bitcoinová loupež

Fintech review - Veganský burger a velká bitcoinová loupež

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Mánie vegetariánských burgerů zachvátila Ameriku, přijde s ním i největší producent masa (E15.cz). Výrobce rostlinných náhražek masa Beyond Meat vstoupil minulý týden na burzu. Z tohoto veganského burgeru už si chtějí ukousnout další – americká jednička ve zpracování masa Tyson Food se chystá přijít s vlastní náhražkou, sendviče z masových náhražek pak budou nabízet řetězce Burger King či McDonald’s.
  2. Volkswagen nabídne elektromobil za méně než 30.000 eur (ČeskéNoviny.cz). Již teď je možné zapsat se na čekací listinu, moc informací však není známo. Cenou se automobil podobá Modelu 3 od Tesly, možná se tedy opravdu blíží doba „lidových“ elektromobilů.
  3. Z největší kryptoburzy trpělivý hacker odcizil miliardu korun v bitcoinech (Technet.cz). Sedm tisíc bitcoinů ukradl hacker z burzy Binance tak, že postupně získával přihlašovací údaje uživatelů, a pak všechen lup naráz vybral. Binance uživatelům ztracené bitcoiny nahradí na vlastní náklady.
  4. Android Q předvádí užitečné triky i kouzla umělé inteligence. Betu můžete zkusit i vy (MobilMania.cz). Nová verze operačního systému přinese podporu ohebných displejů a 5G sítí či lepší ochranu soukromí a zabezpečení. Beta verze je dostupná pro 21 vybraných modelů telefonů.
  5. Český fintech startup Twisto nabral 300 milionů korun od zahraničních investorů. Pomohou mu v expanzi po Evropě (CzechCrunch.cz). Twisto chce mít do pěti let 2,5 milionu aktivních uživatelů ve střední a východní Evropě. Kromě expanze chystá i nové funkce, například podporu Google Pay nebo možnost vložit vlastní peníze pro ty, kterým nevyhovuje kredit.
  6. Jsme technologická firma, tvrdí o sobě Nike díky aplikaci na měření chodidel (E15.cz). Aplikace bude pomocí rozšířené reality pomáhat zákazníkům vybírat správnou velikost bot. Nike to považuje za tak významnou novinku, že se teď označuje za technologickou společnost.
  7. Apple na nákupech: výrobce iPhonů pohltil přes dvacet firem za půl roku (Euro.cz). V průměru Apple podle výkonného šéfa Tima Cooka nakupuje jednu firmu každé tři týdny. Řekl, že když má společnost přebytečnou hotovost, kupuje vše, co má strategický význam.
  8. Účet za nicnedělání v práci? Zaměstnanci za rok „proflákají“ rekordních 52 tisíc (MoneyMAG.cz). Denně podle analýzy promrhají zaměstnanci v administrativě 65 minut na mobilech a počítačích. Nejčastěji při prokrastinaci plánují volný čas a sledují sociální sítě.
  9. Na Zemi není dost zdrojů, musíme na Měsíc, představil svou vizi nejbohatší muž světa (ČT24.cz). Jeff Bezos se se svou kosmickou společností Blue Origin chystá vyslat na měsíc nákladní modul, který unese až 6,5 tuny nákladu. Vyvíjí kvůli tomu nový motor, ten bude poháněn tekutým vodíkem, který má být možné získávat z vody na Měsící.
  10. Spoluzakladatel Facebooku volá po jeho rozdělení. Zuckerberg prý všechno obětoval pro pár kliků (Info.cz). Podle Chrise Hughese je Zuckerbergova moc v rámci společnosti neomezená a soustředí se na růst společnosti na úkor bezpečnosti a zdvořilosti. Sám Hughes opustil Facebook v roce 2007.

 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Inflace, skrytý nepřítel spoření

Spoření na důchod se zdá být činností naprosto triviální. Ušetřené peníze ukládáme na spořící účet v domnění, že se