Search
Close this search box.

Jak probíhá spolupráce mezi Portu a Air Bank? Rozhovor s Radimem Krejčím

Už více než 2 roky funguje partnerství mezi bankou Air Bank a investiční platformou Portu. Portu, první robo-advisory investiční platforma na českém trhu, je díky tomuto spojenectví přístupná všem klientům Air Bank jako standardní součást nabídky investičních produktů. Proč je partnerství úspěšné a jak ho mohou klienti naplno využít? To v rozhovoru shrnuje zakladatel Portu Radim Krejčí. 

Jak celá spolupráce mezi Portu a Air Bank začala?

Portu a Air Bank mají společné to, že vstupem na trh přinesli klientům něco, co tady dříve nebylo. Portu jsem zakládal s cílem zpřístupnit svět investic každému bez ohledu na velikost bohatství či odborné znalosti. V Air Bank si zase zakládají na tom, aby co nejlépe sloužili svým klientům, přinášeli jim inovativní digitální produkty a dělají maximum pro to, aby je klienti měli opravdu rádi. Díky naším podobným hodnotám a cílům dávalo smysl začít spolupracovat a naše vize naplňovat společně.

O tom, že máme hodně společného, svědčí i ocenění naší práce z poslední doby. Portu se v soutěži Banka roku stalo nejlepším fintechem roku 2023, Air Bank si ze stejné soutěže odnesla prvenství v kategorii Banka zákazníků a její CEO Michal Strcula je Bankéřem roku 2023. 

Spolupráce odstartovala před více než dvěma roky v létě 2021. Od té doby už díky snaze a spolupráci obou firem mohou desítky tisíc lidí plně využívat výhody tohoto partnerství. Vztahy mezi Air Bank a námi jsou od začátku výborné, čemuž napomáhá hlavně to, že nás berou jako rovnocenného partnera.

Jaké výhody toto partnerství klientům přineslo?

Hlavní výhodou je, že naši uživatelé mají své bankovní i investiční produkty na jednom místě. V aplikaci Air Bank „My Air“ mohou přehledně sledovat a spravovat všechny své běžné a spořící účty, sjednaná pojištění, mají k dispozici přehled půjček a hypoték, ale také investičních produktů, jako jsou právě investice na Portu. Díky jednoduchému propojení mezi aplikací My Air a Portu mohou klienti pohodlně sledovat, jak se jejich Portu portfoliím, strategiím, Investiční rezervě, nebo třeba Portu Crypto daří.  

Klienti Air Bank si navíc mohou v aplikaci jednoduše nastavit převod finančních prostředků z běžného účtu přímo na Portu. Celý proces je velmi  intuitivní a rychlý. Aplikace My Air dokonce klientovi předvyplní všechny potřebné údaje, takže riziko chybného zadání převodu je téměř nulové.

Pokud už mám Portu i Air Bank, má pro mě smysl si účty propojit?

Určitě ano, může vám to pomoci stát se úspěšným a dlouhodobým investorem. Zjistili jsme totiž, že klienti, kteří mají propojené svoje Portu investice s aplikací My Air, častěji investují prostřednictvím nastavených trvalých příkazů. Nejenom že si touto pravidelností vytváří zdravý návyk a finanční rezervu, ale také se vyhýbají nevýhodám plynoucím z časování trhu. Naopak, pokud klient nemá nastavený trvalý příkaz, zvyšuje se šance, že si nebude peníze investovat pravidelně a tím se připravuje o potenciální zisky.

Lidé, kteří si pro své pravidelné investice nastaví trvalý příkaz, mohou naplno využívat výhod strategie „dolar cost averaging“. To není nic jiného než průměrování ceny, kde investor posílá stejnou částku na pravidelné bázi – týdenní, měsíční, čtvrtletní nebo jiné. A právě pravidelnost je klíčem k dlouhodobému úspěšnému investování.

Jsou klienti Air Bank a Portu typičtí něčím dalším?

Co nám dělá velkou radost je, že tito klienti jsou více vzdělaní v oblasti investic a disponují i širšími zkušenostmi. Na budování investiční gramotnosti totiž dlouhodobě pracujeme jak my v Portu, tak také naši kolegové v Air Bank. Průběžně pomocí komunikace s klienty, vlastními vzdělávacími články, tvorbou podcastů nebo videí edukujeme a vysvětlujeme lidem, jak správně investovat. Air Bank navíc díky dobré práci na pobočkách zvládá vzdělávat i ty, kteří se třeba běžně nepohybují v online prostředí. 

V tomto můžu naši spolupráci s Air Bank pochválit, protože dělají v edukaci a při zvyšování finanční gramotnosti skvělou práci. Na řadě projektů navíc pracujeme společně, díky čemuž se nám daří dostat zajímavé a užitečné informace k více lidem. A věřím, že tato spolupráce bude výborně fungovat i nadále.

Jaké jsou plány do budoucna?

Rozhodně chceme naši spolupráci a dobré vztahy rozvíjet i nadále. Naším hlavním společným cílem stále zůstává poskytovat našim klientům služby v nejvyšší možné kvalitě. Těší nás, že pro Air Bank je Portu tím správným partnerem v digitální správě aktiv a že vnímá služby Portu jako ideální nástroj pro dlouhodobé investování a zhodnocování finančních prostředků svých klientů. 

V následujícím roce chceme našim klientům představit několik novinek. Už nyní se klienti Air Bank mohou těšit na nový tzv. Dlouhodobý investiční produkt (DIP), díky kterému bude příprava na důchod s Portu ještě jednodušší a výhodnější. Dále chceme našim klientům investování ještě o něco víc usnadnit. Proto se snažíme připravit například službu, která jim při každé platbě kartou podle investorem nastavených pravidel odloží stranou menší částku, kterou později automaticky zainvestuje. A to není vše, nezapomínáme ani na ty nejmenší. Společně s Air Bank chceme ještě více zjednodušit zakládání dětských účtů a pomoci rodičům s investováním do budoucnosti jejich dětí.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

bitcoin-etf-crypto-nl

#12 – Bitcoinová špička v Praze

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn

Airbnb jde na burzu

Platforma pro sdílené ubytování Airbnb výrazně pokročila ve svých plánech prodat část svého podniku v roce, kdy pandemie