Search
Close this search box.

Rozhovor s investorkou Michaelou

„Hledala jsem něco uživatelsky jednoduchého, kde bych měla plnou kontrolu nad tím, co se s mými penězi děje.“  

Michaela pracuje v marketingové agentuře jako projektová manažerka. Před rokem si splnila jeden z jejích snů a založila vlastní e-shop s dámskou módou. S investováním se poprvé seznámila na vysoké škole, od té doby se v této oblasti pravidelně vzdělává.

Michaelo, jak zvládáte kombinaci práce, e-shopu a volného času? Nepřerůstá vám to někdy přes hlavu?

Mám toho více a rozhodně se nenudím. Když si vše člověk pečlivě rozvrhne, dá se to ale v pohodě zvládnout. Věřím, se jednou můj e-shop rozjede natolik, že se budu moct věnovat na plný úvazek pouze jemu a volného času mi bude zbývat více.

Co bylo hlavním impulsem toho, že jste vůbec začala investovat?

Studovala jsem ekonomickou fakultu na VUT, kde jsme měli oblíbený předmět věnovaný cenným papírům. Díky němu jsem o investování dostala teoretický přehled, praktická znalost přišla až s pravidelným příjmem. Už ze školy tak vím, že není nejchytřejší mít peníze pouze na bankovním účtu či pod polštářem, kde se s penězi namísto zhodnocení děje přesný opak, a to především díky inflaci. S pravidelným příjmem jsem chtěla začít peníze zhodnocovat, aby neztrácely na hodnotě. Řídím se přitom heslem, že člověk by měl napřed investovat, potom utrácet.

V současnosti se na trhu objevuje spoustu různých možností, kde investovat. Proč jste se rozhodla právě pro Portu?

O platformě jsem se dozvěděla díky mému bratrovi, který na ní investuje už delší dobu a je spokojený. Patří mezi lidi, kteří se o oblast investování zajímají, navíc je mnohem zkušenější. Jelikož mu věřím, šla jsem do toho. Myslím si, že reference od známých či rodinných příslušníků jsou tou nejlepší reklamou.

Na Portu se mi líbí hlavně uživatelsky příjemné a intuitivní rozvržení. Je radost vidět vše přehledně znázorněné v grafech a souhrnech.

Těší nás, že jste si pro své investiční začátky vybrala právě Portu. Plánujete vaše investiční portfolio nějakým směrem rozšiřovat?

Řídím se pravidlem diverzifikace, proto zkouším také další alternativy, jak své úspory zhodnotit, konkrétně kryptoměny. U bytu, jehož koupi v blízké budoucnosti plánuji, si ještě nejsem jistá, zda ho využiji jako bydlení pro sebe, nebo ho budu brát jako investici a pronajímat. Pravidelný pasivní příjem bych v budoucnu jistě ocenila. Můj oblíbený profesor na vysoké škole nám studentům vždy říkal, že bychom měli investovat do zlata. To by pro mě mohlo být do budoucna potenciálně také zajímavé.

Každý má nějaký cíl, s jakým do investování jde. Za jakým účelem investujete vy?

Investuji za účelem zvýšení hodnoty svých peněz. Investice mi přijde jako skvělá alternativa uložení úspor a bráním tak inflaci znehodnocovat svůj majetek. Mým cílem je zajistit si další zdroje, které zvýší mé příjmy, abych nebyla závislá pouze na jednom příjmu.

Investování je poměrně obsáhlá problematika, což může pro spoustu lidí představovat až příliš velkou výzvu. Jak k finanční a investiční gramotnosti přistupujete vy? Děláte něco pro to, abyste ji zlepšila?

Ano, neustále. Myslím, že je pořád na čem pracovat s vzdělávat se. V případě kryptoměn se vzdělávám hlavně přes Youtube (Bitcoinovej kanál), v případě „klasického“ investování využívám různé skupiny na Facebooku jako Investování pro holky nebo Investor na portu.cz, kde si lidé vzájemně radí a konzultují různé situace, příležitosti nebo nejasnosti.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu Krok za krokem

Portu Krok za krokem

Vítejte na cestě chytrého investora. Jsme nadšení, že právě vy začínáte nyní investovat s Portu! Aby pro vás