Jak udržet své peníze na uzdě?

Divíte se, kam vám mizí měsíční výplata? Máte ten pocit, že netušíte, kam se ta částka tak rychle poděje? Skoro každý to máme dost podobně. Platíme pravidelné měsíční částky, které berou velkou část našeho příjmu. Pak se k tomu přičtou další základní výdaje jako jsou finance na děti, jídlo, zábavu, benzín a koníčky. Vy se ani nenadějete a výplata je fuč. Od dalšího měsíce si přislíbíte, že si zkusíte naspořit či odložit peníze na investování, ale nějak se vám to nepodaří. V tomto případě vám doporučujeme systém zapisování. Uvidíte své finance černé na bílém a budete přesně vědět, za co utrácíte nejvíce nebo nejméně. Pak si uvědomíte, jaké investice jsou pro vás nezbytné či naopak zbytečné.

V dnešním online světě máme velmi jednoduchou cestu, jak naše osobní finance ovládnout a mít v nich přehled. Mobilní aplikace! Mobilní aplikace pro správu vašich osobních financí. Máme hned několik možností, které se nám nabízejí. Zde se objevuje stejný problém, jako u  všeho. Je jich nepřeberné množství a je těžké si vybrat.

Spendee

Aplikace Spendee je z české výroby, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. Stojí za ní skupina mladých inovativních lidí. Základní verze je zdarma. Pokud chcete využívat prémiové nastavení, musíte si připlatit. Cena se pohybuje od 14,99 dolarů do 22,99 za rok. S bezplatnou verzí lze využívat většinu funkcí, avšak s menším omezením. Pro běžné používání vám vystačí základní verze. Při placené verzi můžete používat funkci propojení s bankovním účtem, což se jeví jako velmi užitečná možnost. Aplikace pak rozezná, do jaké kategorie částka spadá, dle místa nákupu. Spendee má velmi jednoduchý pěkný design, který se vám bude zamlouvat. Používání aplikace je velmi snadné. Lze také využít možnost zadávání v cizích měnách, tak jako ve všech aplikacích.

Wallet

Velmi podobný aplikaci Spendee, je také původem z České republiky. Design a jednoduchost aplikace je srovnatelná. Velká výhoda Wallet spočívá v tom, že synchronizace bankovních účtů je zcela zdarma. Aplikace obsahuje další vychytávky jako například vytvoření nákupního seznamu nebo zadání informací o konci záruky na spotřebiče. Další z možností je sdílení financí s vašimi blízkými, kterou se pyšní i ostatní. Aplikaci lze stáhnout jak pro Android tak pro iOS.

Monefy

Jediný zástupce ze zahraničí je zde Monefy. Ohromí vás velmi kvalitním zpracování. Funguje znovu na základě toho, že zadáváte příjmy a výdaje. Zase máte koláčový graf, který vše znázorňuje dle kategorií. Co byste mohli postrádat je absence trvalých plateb. Avšak, co zde shledáváme jako velkou výhodu je to, že umožňuje zálohování do aplikace Dropbox, a tak o zadané data nepřijdete. Můžete si aplikaci také stáhnout do iOS, Android nebo Microsoft Windows systému.

eÚčty.cz

Poslední česká aplikace v tomto článku, která se zejména liší tím, že nabízí i webové stránky. EÚčty je zcela zdarma a poskytuje všechny důležité funkce, které jsou třeba. Design aplikace může působit trochu zastarale, ale na funkčnosti to neubírá. Pro některé výhodou může být působení v aplikaci anonymně. Nezadáváte svůj e-mail. Dále své finance můžete sdílet se svými blízkými, jak je to i u ostatních konkurentů. Aplikace je dostupná také v Microsoft Windows.

 

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Změna úpisu Portu Gallery

Jak funguje nový systém úpisů?

Portu Gallery přistupuje ke změně systému úpisů. Nový systém adresuje některé stávající nedostatky a vytváří

Utrácíte moc peněz za jídlo?

Držení rodinného rozpočtu na uzdě se pro mnohé zdá jako nadlidský úkon. Existuje však mnoho způsobů, jak se

Rok po pádu na dno trhy slaví

Obchodní seance 23. března 2020 na newyorské burze končí opět špatně, index S&P padá o téměř 3 procenta

Test: Kolik snesete rizika?

Pokud volíte, kam investovat nebo jakou investiční strategii zvolit, je velmi důležitým kritériem vaší volby riziko. O pojmu