Search
Close this search box.

Podpořte udržitelnou budoucnost

Že s námi můžete investovat do udržitelné budoucnosti, už víte. Umožňujeme vám to skrze strategii odpovědná budoucnost, kde investujete do sociálně odpovědných firem. Udržitelnou budoucnost můžete ale podpořit i dalšími způsoby. Například tak, že podpoříte projekty, které jsou zaměřené na udržitelnější budoucnost na webové stránce Kickstarter. Na této doméně najdete nespočet zajímavých projektů, do kterých můžete zainvestovat, a tak je podpořit aby se uskutečnily. Je to zcela na vás, kolik a komu přispějete. Níže jsme vybrali několik zajímavých, které se nám zamlouvají a dle nás stojí za zmínku.

První z projektů, který nás pozitivně oslovil, jsou švýcarské hodinky, jejíž baterie se dobíjí chůzí, během nebo jakýmkoliv jiným pohybem. Vzhled hodinek vypadá stylově a pásek je vyroben z plastů z oceánů. Samozřejmě jsou voděodolné a mají další šikovné funkce, které byste u hodinek jen tak neočekávali. Koukněte se na ně, a podpořte projekt, který ještě běží!

Další projekt už bohužel podpořit nemůžete, ale za to si ho už můžete předobjednat. Získal totiž dostatečnou podporu a tak se uskuteční. Jsou to švédské voděodolné tenisky, které jsou vyrobeny z kávy a plastových lahví. Na jedny tenisky spotřebují 300 g použité kávy a 6 plastových lahví. Za nás paráda! Tenisky budou dostupné v různých barvách a jsou nepromokavé, do skandinávských zemí nutnost.

Tenisky z minulého odkazu se vám nelíbili? Tak můžete podpořit jiný projekt, který se také zaměřuje na výrobu udržitelných tenisek. V tomto případě jde o minimalistický design, který je typický pro skandinávskou kulturu. Materiál je brán již z použitých zdrojů, například tkaničky jsou z plastových lahví.

Baterky, které dobijete pomocí USB. Ano, prosím. Už si nemusíte kupovat stále a stále dokola baterie, ale postačí USB nabíječka, kterou už máte doma. Klasické baterky dobijete jako svůj telefon a je to. Pokud se vám zamlouvají, tak už si je také můžete předobjednat.

Jak už je známo, dopad, jaký na planetu mají elektronické přístroje, je markantní. Jeden z dalších sympatických projektů se ho snaží zmírnit pomocí výroby udržitelnějšího smartphonu. Koukněte se na podrobnější popis ať vidíte, jak to dělají!

Tak co, inspirovali jsme vás? Rozhodně neváhejte a prozkoumejte celý webový portál. Projektů je tam mnoho a zrovna třeba objevíte projekt nebo výrobek, který vám v životě chybí!

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme