Search
Close this search box.

Portu akcelerovalo růst a před koncem roku připravuje další novinky

Máme dobré zprávy. Po prázdninách se Portu podařilo akcelerovat růst počtu klientů. Každý den evidujeme v průměru 30 nových registrací a celkově tak naše služby využívá už bezmála 6000 uživatelů. To nás velmi těší! A zároveň nás to povzbuzuje k tomu, abychom investování na Portu dále vylepšovali a přinášeli i nové produkty.

Dovolím si pár čísel. Denně zpracováváme v průměru 135 vkladů. Těší nás, že pravidelně investuje 85 % klientů. Pravidelnost je totiž nejlepší dlouhodobá strategie, protože eliminuje rizika spojená s načasováním trhu. Průměrný pravidelný měsíční vklad na Portu činí 3.256 korun, největší jednorázový vklad je přitom 5.250.000 Kč. Portu je vhodné pro malé i velké investory, žádného přitom neupřednostňuje před jiným.

A jak je to s výnosností portfolií?

Letošní rok se zatím vyvíjí skvěle. Čisté výnosy na Portu portfoliích se po propadu o loňských Vánocích obrátily nahoru a pohybují se ve dvouciferném teritoriu. V rámci pasivní strategie je pro Portu samozřejmě důležité předevím to, jak se vyvíjejí globální trhy. A to nemůžeme ovlivnit. Každopádně výnos Portu portfolia 1 od začátku roku činí 10,6 %, Portu portfolia 5 (kde je polovina akciové a polovina dluhopisové složky) 14,2 % a akciové Portu portfolio 10 dosahuje k dnešku od 1. ledna výnosu 19,2 %. Připomínáme, že všechna Portu portfolia jsou měnově zajištěná, tudíž výnos se váže ke korunovému vyjádření a že historické výnosy nejsou zárukou budoucích.

Graf vývoje Portu portfolia č. 10 (1.1.2019 – 18.10.2019)

Výnos Portu

Období leden až říjen 2019 je sice příliš krátké na to, abychom mohli zobecňovat, nicméně fakt, že se našim portfoliím daří lépe než podílovým fondům se srovnatelnou rizikovostí nás utvrzuje v přesvědčení, že pasivní investování je ta správná cesta. Mimochodem, věděli jste o tom, že objem peněz vložených do pasivních investic (např. typu ETF) v září poprvé v historii překonal (viz Bloomberg) aktivní investování?

Pasivní investice

Spuštěné a chystané novinky Portu

V září jsme spustili první investiční galerii v Evropě – Portu Gallery – která nabízí alternativní investování do sběratelských předmětů. Otevřeli jsme tím další příležitost, jak investovat a diverzifikovat portfolio. S Portu Gallery jsme si udělali velkou radost – konečně můžeme investovat i sami do zajímavých hmatatelných věcí, přestože produkt samozřejmě není na rozdíl od Portu úplně pro každého. Hned napoprvé a v krátkém čase zhruba 3 týdnů jsme upsali první sběratelský předmět, automobil Nash Healey z roku 1952. V nabídce nyní máme další unikát, Porsche 911 R-Gruppe, a pracujeme na rozšíření škály najednou upisovaných předmětů.

V rámci samotného Portu, které je vhodné pro širokou veřejnost, připravujeme spuštění v horizontu dnů další novinku. Jsou jí dárkové poukazy, které mohou naši klienti i neklienti kupovat jako racionální a smysluplný dárek pro své blízké a přátele. Třeba k Vánocům. Dárkové poukazy budou mít hodnotu 1 000 až 25 000 Kč a jejich pořízení bude velmi jednoduché. Pro uplatnění poukazu bude muset mít obdarovaný otevřený účet u Portu.cz. Pokud ho nemá, bude si ho moci nově založit – a když zároveň použije i zvací odkaz, bude moci využít i 3 měsíce investování zdarma v rámci stávajícího programu Pozvat přátele.

Portu dárkový poukaz

Usilovně pracujeme na tom, abychom umožnili efektivní dlouhodobé investování i dětem. Tedy, „pod dohledem“ rodičů a zákonných zástupců. Podobně jako je využíváno stavební spoření pro děti, nám dává smysl mít i Portu portfolio pro děti. Nejenže vám umožníme otevírat investiční účet pro vaše děti, tak, aby po dovršení plnoletosti mohly s investicí samy disponovat, ale tento účet i výrazně poplatkově zvýhodníme. Máte se na co těšit!

——————–

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

– Článek není investičním doporučením
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
– Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
– Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás dostupné tématické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

inflation economy

Jak se vypořádat s inflací?

Inflace v posledních několika měsících vzrostla, v červenci dokonce dosáhla jedné z nejvyšších úrovní za uplynulých deset let.