Search
Close this search box.

Fintech review – inflace vzrostla a Muskův tweet

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Česká spořitelna spustila aplikaci Saifu pro bezkontaktní platby mobilním telefonem. Aplikace nenabízí jen mobilní platby, ale také možnost vygenerovat si tzv. jednorázovou platební kartu, jejíž číslo zanikne ihned po provedení platby. Tato karta tak klientům poskytuje unikátní ochranu například při platbách v některých e-shopech, které nedostatečným způsobem chrání zákaznická data.
  2. Inflace vzrostla o 2,3 procenta. Zdražilo se bydlení nebo pohonné hmoty. Ceny nájemného se v červenci meziročně zvýšily o 3,2 procenta, o více než 5 procent také vzrostla cena elektřiny. Oproti loňskému roku naopak klesly ceny oděvů a obuvi.
  3. Komise pro cenné papíry prověřuje Muskův tweet o převzetí firmy do soukromých rukou. Nejspíše porušil její pravidla týkající se manipulace s trhem.
  4. UBank představuje online aplikaci pro sledování domácích půjček. Díky UHomeLoan Tracker mohou zákazníci v reálném čase sledovat postup vyřizování své žádosti o půjčku.
  5. Starbucks již brzy umožní platit za kávu prostřednictví kryptoměn. Spojil se s Microsoftem, BCG a dalšími, aby společně vytvořily novou společnost, která má stát za novým ekosystémem pro platby za pomocí kryptoměn. Díky plné legalizaci a silným partnerům se tak má podařit dostat decentralizované platby k běžným zákazníkům.
  6. Koruna bude dále posilovat, za rok by mohlo stát jedno euro 25 korun. Česká měna zpevní i vůči dolaru, tvrdí analytici.
  7. Česko slovenský Virtooal, který pro e-shopy vytváří virtuální zrcadlo a virtuální zkušební kabinku, získal nového investora.  Před rokem investoval do startupu Vít Endler (bývalý generální manažer Mall.cz), nyní Virtooal.com přibral mezi investory společnost CS Development.
  8. Rockaway investuje do německé firmy Voya. Chce z ní udělat lídra digitalizace služebních cest. Voya nabízí svým klientům komplexní řešení on-line rezervace produktů a služeb od letenek, hotelů, vlaků až po půjčení auta jak ve webové, tak i mobilní verzi.
  9. Rohlik.cz se letos poprvé dostal do zisku. Letos Rohlik.cz očekává tržby 2,5 miliardy korun, příští rok je chce zdvojnásobit. Firma také pracuje na vlastní privátní značce.
  10. Estonský startup CoinLoan spustil půjčovací platformu s kryptoměnami a fiat měnami, kde kryptoměna slouží jako zástava. Hlavním cílem platformy je propojit nabídky s poptávkami a zajistit bezpečnost obchodu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Robert Indiana vytvořil LOVE, ikonu americké popkultury

Jeden z nejznámějších představitelů pop-artu, Robert Indiana, se proslavil především dílem LOVE. Barevně výrazná série sítotisků se stala popkulturním symbolem a inspirací pro umělce po celém světě. Portu Gallery již tento čtvrtek nabídne sérii těchto proslulých sítotisků.