Search
Close this search box.

FinTech review – PayPalu se negativita nevyplatila a další FinTech novinky

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

PayPal opět zklamal investory, akcie se propadly

Co se stalo:

PayPal trápí vzestup konkurence ze strany Google Pay a zejména Apple Pay, což přímo ovlivňuje její ziskové marže. Akcie PayPal se po zveřejnění čtvrtletních výsledků propadly o dalších 11 % a od svého vrcholu se nyní propadly o více než 80 %. Společnost sice překonala očekávání analytiků, z hlediska objemu plateb, tržeb a upraveného zisu k ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023, investory však zklamal výhled společnosti na rok 2024, který nepočítá s růstem zisku.

Co to znamená:

PayPal zůstává jedním z posledních „Big Techů“, které se nedokázaly zotavit z předchozích propadů. To poukazuje na výrazně rostoucí vliv velkých technologických společností, které integrují svá platební řešení přímo do svých služeb a zařízení.

Další FinTech zprávy

Nový eurový stablecoin ze Španělska. Coin s tickerem EURM bude spravován španělskou centrální bankou Bank of Spain. Přestože projekt vyvíjí soukromá společnost, státní správa z něj činí prakticky centrálně řízený projekt. V rámci zkušebního provozu bude testována transakční schopnost EURM. Každý uživatel ověří svou totožnost, nahraje svou peněženku, vloží na svůj účet 10 eur a vymění je za 10 EURM. Každý EURM je krytý eurem v poměru 1:1.

Tesco prodává i banky. Banka Barclays oznámila dohodu o akvizici retailového bankovnictví britského giganta Tesco za 600 milionů liber. Barclays uvádí, že v rámci transakce „přivítá přibližně 2 800 kolegů z Tesca“.

Kvantové počítače pro optimalizaci portfolií. Citi Innovation Labs se spojila se společností Classiq s cílem prozkoumat, jak mohou kvantové počítače zlepšit optimalizaci portfolia pomocí Amazon Braket. Cílem společností je zlepšit proces výběru optimálního mixu aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy a další finanční nástroje, aby bylo dosaženo nejvyššího výnosu při dané úrovni rizika.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme