Search
Close this search box.

FinTech review – PayPal spouští vlastní AI produkty a další FinTech novinky

fintech-review-01-26-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

PayPal představuje vlastní produkty založené na umělé inteligenci

Co se stalo:

PayPal oznámil, že zahájí pilotní provoz několika nových aktualizací své služby, z nichž některé budou využívat personalizaci založenou na umělé inteligenci (AI). Společnost zavádí novou nabídku CashPass (Předání hotovosti) pro cashback nazvanou Smart Receipts (Chytré účtenky) s personalizovanými doporučeními, vylepšení služby pro malé podniky a nebo novou platformu nabídek pro obchodníky.

Co to znamená:

Díky nové funkci Smart Receipts, obdrží zákazníci po nákupu přes PayPal účtenku, která jim umožní sledovat objednávku a zobrazit predikce toho, co si by si mohli chtít u dané značky koupit příště. Účtenky budou zobrazovat návrhy vytvořené využitím umělé inteligence. Návrhy budou vycházet z údajů a dat o chování nakupujících.

Další FinTech zprávy

Podle SEC za hackerským útokem na X/Twitter stojí „SIM swap“. Falešné oznámení – které přišlo krátce předtím, než Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) udělila souhlas s bitcoinovými ETF – na krátkou dobu způsobilo prudký nárůst ceny Bitcoinu. SEC uvádí, že ve spolupráci se svým telekomunikačním operátorem zjistil, že někdo získal kontrolu nad mobilním telefonním číslem spojeným s účtem na sociální síti. Podle SEC tak hacker získal přístup přes operátora, ne přes něj. SEC však přiznal, že v červenci 2023 požádal o vypnutí vícefaktorového ověřování.

Klarna má brzy vstoupit na burzu. Buy now, pay later (BNPL) FinTech Klarna podle jejícho CEO velmi brzy nabídne své akcie na burze v USA v rámci tzv. IPO. V listopadu loňského roku to vypadalo, že švédský gigant bude chtít své akcie nabídnout na burze v Londýně, většina prodejů společnosti Klarna ale pochází z USA, takže se CEO firmy přiklání ke vstupu na burze ve Spojených státech.

Air Bank, Fio, mBank a MONETA přichází s vlastním platebním řešením. Platební řešení Cvak chce konkurovat platebním kartám. Těm musí obchodníci často platit vysoké poplatky, řada především menších obchodníků proto často akceptuje pouze platby hotově. Nové řešení chce soupeřit jak cenou tak transparentní poplatkovou strukturou.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme