Search
Close this search box.

FinTech review – Rostoucí počet podvodů odrazuje od digitálního bankovnictví a další FinTech novinky

fintech-review-02-02-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Rostoucí počet podvodů odrazuje spotřebitele od digitálního bankovnictví

Co se stalo:

Prudce rostoucí počet podvodů s autorizovanými platbami odrazuje spotřebitele od digitálního bankovnictví, ukazují to výsledky nového průzkumu. Podvody s autorizovanými platbami (APP) jsou velmi rozšířené, ve Velké Británi se každý třetí spotřebitel stane jejich obětí a více než polovina (53 %) tvrdí, že je stále těžší takový podvod rozpoznat.

Co to znamená:

Průzkum zjistil, že zatímco téměř tři pětiny britských spotřebitelů (58 %) si jsou jisti správou svých financí, oběti APP podvodu mohou změnit své návyky v oblasti hospodaření s penězi. Téměř pětina (19 %) dotázaných, kteří se stali obětí takového podvodu, uvedla, že podvod snížil jejich důvěru v digitální bankovnictví, a více než třetina (35 %) uvedla, že měl negativní dopad na jejich otevřenost vůči placení novým příjemcům.

Každý třetí dotázaný navíc uvedl, že v důsledku APP podvodu utrpělo jeho duševní zdraví, a téměř polovina (45 %) se cítí ohrožena tím, že podvodníkům znovu naletí.

Další FinTech zprávy

Podvod s kryptem v hodnotě 1,9 miliardy dolarů. Americké Ministerstvo spravedlnosti obvinilo dvě osoby a přijalo přiznání viny třetí osoby za zorganizování rozsáhlého podvodu s kryptoměnami. Společnost HyperFund mimojiné tvrdila, že investoři za „členství“ budou denně dostávat pasivní odměnu ve výši 0,5 až 1 % z investované částky. Platby měly být vypláceny z příjmů pochazejících z těžení kryptoměn. Ve skutečnosti ale firma nic takového nepodnikala.

PayPal zruší 2500 pracovních míst. Firma bude v průběhu roku provádět přímé škrty a rušit volné pozice, chce tak reagovat na rostoucí konkurenci a klesající cenu akcií. Celkem by se tak měl snížit počet zaměstnanců o asi 9 %. Akcie společnosti klesly od loňského ledna o více než 20 % a řada nových funkcí založených na umělé inteligenci, které byly představeny na začátku tohoto měsíce, na trh nezapůsobila.

Mastercard chce detekovat podvody pomocí AI. Technologie detekce podvodů využívající generativní umělou inteligencí má dokázat prohledat bilion datových bodů a předpovědět, zda je transakce pravděpodobně pravá, či nikoli. Nástroj Decision Intelligence tohoto platebního giganta již pomáhá bankám vyhodnotit a bezpečně schválit 143 miliard transakcí ročně.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Zásadní Ferrari 250

Vzhledem k tomu, že jsme začali upisovat vzácný model Ferrari 250 Coupé Pinin Farina, neuškodí připomenout

facebook

Rekordní propad akcií Facebooku

Facebook, jedna z nejnavštěvovanějších a nejpopulárnějších stránek na světě, si prošel dalším krizovým obdobím. Po

Jak nejlépe časovat trh

Jak co nejlépe časovat trh?

Tento článek je příběhem 3 přátel – Petra, Pavla a Jany. Všichni tři odkládali posledních 40 let stejnou